Djokoviccsal csak egy bajunk van: nem magyar

| 2011. 05. 09. | 14:09:07
Zsinórban 32 meccset megnyerni a világelitben akkora teljesítmény, hogy arra szavakat nehezen találni. Még tíz meccs, és John McEnroe is kalapot emelhet.

A Madridban zajló mesterverseny döntőjében a világ két legjobb játékosa, a világelső salakkirály, Rafael Nadal és a ranglista második helyezettje, Novak Djokovics találkozott. Mindkét játékos óriási sorozatot produkált az utóbi időben. Nadal 37 mérkőzést nyert zsinorban salakon, míg a szerb 31 meccs óta veretlen, mindenféle borításon. Valamelyik sorozatnak vasárnap meg kellett szakadnia.

Az egymás ellen lejátszott mérkőzések tekintetében a spanyol állt jobban 16-9 volt a javára az örökmérleg, azonban az utolsó két mérkőzésüket Djokovics nyerte. A mérkőzés kérdése az volt, hogy vajon Djokovics képes-e felvenni a versenyt Nadallal, salakon is? Az összecsapás előtt ugyanis a szerb sosem tudta megverni ilyen borításon spanyol riválisát.

A mérkőzés elején Djokovics ellenálhatatlanul játszott és 4-0-ás előnyre tett szert. Azonban nem hiába Nadalt tartják a salak királyának: 5-4-re zárkózott fel, majd szettlabdát hárítva kiegyenlített. Djokovics önbizalma viszont nem tört meg, harmadszor is elvette ellenfele adogatását és 7-5-tel megnyerte az első szettet. A második szett első játékában Nadal brékelni tudta Djokovicsot, a szerb azonban továbbra is összeszedett maradt és egyből visszavette az elvesztett játékot. Igazi salakteniszt láthatott a
publikum, hosszú labdamenetek jellemezték a játékot. 5-4-es Djokovics vezetésig mindketten hozták adogatásaikat, majd a szerb 3 meccslabdához jutott. A másodikat ki is használta, ezzel 2 óra 17 perc játék után 7-5 6-4-re diadalmaskodott.

Djokovics idei 6. tornagyőzelmét aratta, továbbra is veretlen, 32 győzelmet számlál sorozatban. A rekordot John McEnroe tartja, zsinorban aratott 42 győzelemmel. A világranglistát hétfőtől továbbra is Nadal vezeti majd Djokovics előtt, előnye azonban