Czinknek erős volt a kínai

| 2011. 06. 25. | 16:34:28
London – Sima első játszma és küzdelmes második után, Czink Melinda vereséget szenvedett a világranglista 20. helyén álló kínai Pengtől a wimbledoni tenisztorna női egyesének harmadik fordulójában.

Magyar szempontból rosszul sikerült az első játszma, mert – bár 2-2-ig jól ment Melindának a játék – 25 perc után 6-2-re bukta el a magyar lány. A második szettben szintén 2-2-nél a magyar lány vette el ellenfele adogatását, majd hozta sajátját és 4-2-re, sőt 5-3-ra is vezetett. Bár a következő játszmában két szettlabdája is volt, nem tudott élni a lehetőséggel (5-4), majd – köszönhetően két súlyos bírói tévedésnek is – 6-5-re fordított a kínai. Czink felállt a gödörből, újfent behúzta saját szerváit, így jöhetett a tie-break. A ráadást sajnos már jobban bírta Peng, így a magyar lány 1 óra 22 perces csata után búcsúzott Wimbledontól.

A magyar lány pályafutása eegyik legnagyobb sikerét érte el annak ellenére, hogy súlyos sérülés után tért vissza a teniszpályára és ha nincsenek az őt sújtó bírói tévedések, ennél tovább is mehetett volna.

Angol Nemzetközi Bajnokság, Wimbledon (14 600 000 font összedíjazás, füves borítás)
Czink Melinda – Peng Su-aj  0-2 (2-6, 6-7)

Röplabda bronzcsata: idegenben egyenlített a Debrecen
Az Extraligában szereplő DEAC három szettben győzött.