Kerekes Gréta Európa-bajnoki ötödik!

2019.03.03. 19:55

Kerekes Gréta (középen) pályafutása legnagyobb sikerét érte el (Fotó: mti)

A debreceni atlétának nem sok hiányzott a dobogóhoz.

A fedettpályás Európa-bajnokság női 60 m gát döntőjében országos bajnok vágtázónk, Kerekes Gréta egy századra megközelítve egyéni csúcsát, szoros versenyben 8.03 másodperces idővel az ötödik helyen végzett. Gréta pályafutása során először futott döntőt Európa-bajnokságon.

Nagyon jól sikerült a rajtom, melyre mindent feltettem. Sajnos a harmadik gátnál a mellettem futó Roledertől kaptam egy pofont, de a gátfutás ilyen, ez benne van. Életem első Eb-döntője volt, örülök az ötödik helynek, de két év múlva már éremért jövök az Eb-re

- nyilatkozta az M4 Sportnak Kerekes, hozzátéve, hogy teljesen elégedett az ötödik hellyel, előre aláírta volna ezt az eredményt, de kicsit azért bosszantja, hogy lemaradt az éremszerzésről.

A győzelmet a holland Visser sszerezte meg 8.87-es idővel, megelőzve a német Roledert (8.87) és a fehéroroszz Hermant (8.00).

A másik debreceni sprinter, az elődöntő futamátországos csúccsal nyerő Kozák Luca sérülés miatt nem tudott kiállni a döntőben.