Debreceni az év fiatal atlétája + VIDEÓ!

| 2018. 11. 28. | 15:32:00
Luca sikert sikerre halmozott idén.

A Magyar Atlétikai Szövetség megválasztotta ez esztendő legjobbjait, akiknek egy rövid videóval is kedveskedtek.  Az U23-as kategóriában két kiváló atlétanő érdemelte ki az elismerést, és egyikük debreceni Kozák Luca gátfutó Gyurátz Réka kalapácsvetővel megosztva lett a 2018-as esztendő legjobbja.

Kozák Luca a Debreceni Sportcentrum versenyzője, edzője pedig Suba László. Ebben az esztendőben igazán nagyszerű eredményeket ért el a páros. Luca a nagyok között Európa-bajnoki 12. helyezett volt Berlinben. Fedettpályán U23-as országos csúcsot ért el 60 méteren (8.09). Ugyancsak U23-as országos csúcsot repesztett 100 méteren (12.86) és tagja volt az országos csúcsot futó 4x100 méteres váltónak (44.03), magyar bajnok és a magyar Szuperliga abszolút női győztese.