Ezért kell Debrecenben tornászcsarnok!
Egyéniben és csapatban egyaránt remekeltek a debreceni tornászok, a fővárosi Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok tornacsarnokában megrendezett „B” kategóriás diákolimpiai országos döntőn. A siker értékét növeli, hogy Debrecenben nincs a lányok számára megfelelő tornászcsarnok, amint azt a Cívishírnek elmondta Antal Mária debreceni tornászedző.
[Beillesztett cikk: Mostohán bánik Debrecen azzal, ami kecsessé, csinossá, feszessé teszi a nőket ]
A debreceni lányok és a fiúk is kiválóan teljesítettek. A hétvégi küzdelemben az alábbi iskolák és versenyzők szerezték meg a dobogós helyezéseket.
Összetett csapatverseny győztes iskolái |
||
Lányok |
I. korcsoport győztes |
Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola, Debrecen |
II. korcsoport győztes |
Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola, Debrecen |
|
III-IV. korcsoport győztes |
Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája, Debrecen |
|
V-VI. korcsoport kezdő győztes |
Szent-Györgyi Albert Szakgimnázium és Szakközépiskola, Kecskemét |
|
V-VI. korcsoport haladó győztes |
Avasi Gimnázium, Miskolc |
|
Fiúk |
I. korcsoport győztes |
Arany János Általános Iskola, Szeged |
II. korcsoport győztes |
Arany János Általános Iskola, Szeged |
|
III-IV. korcsoport győztes |
Vénkerti Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Debrecen |
|
V-VI. korcsoport kezdő győztes |
Arany János Református Gimnázium, Nagykőrös |
|
V-VI. korcsoport haladó győztes |
Vetési Albert Gimnázium, Veszprém |
|
Egyéni összetett verseny győztes diákjai |
||
Lányok |
I. korcsoport győztes |
Kappelmayer Kitti, Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola |
II. korcsoport győztes |
Kőrösi Dalma, Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola |
|
III-IV. korcsoport győztes |
Báka Petra, Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája, Debrecen |
|
V-VI. korcsoport kezdő győztes |
Gugolya Mónika, Lovassy László Gimnázium, Veszprém |
|
V-VI. korcsoport haladó győztes |
Kiss Bianka, Avasi Gimnázium, Miskolc |
|
Fiúk |
I. korcsoport győztes |
Erdei Alex, Arany János Általános Iskola, Szeged |
II. korcsoport győztes |
Ladányi Dávid, Arany János Általános Iskola, Szeged |
|
III-IV. korcsoport győztes |
Benkó Balázs, Arany János Általános Iskola, Szeged |
|
V-VI. korcsoport kezdő győztes |
Kiss Zsolt Áron, Budai Szent Imre Ciszterci Gimnázium, Budapest |
|
V-VI. korcsoport haladó győztes |
Bélteki Péter, Szegedi Tudományegyetem, Szeged |