Bennmaradtak az ifjak! Idén nincs kieső csapata a DVSC-nek

| 2021. 05. 25. | 12:20:00
A kis Loki nyert, így két NB III-as csapat lesz Debrecennek.

A DVSC II. hazai pályán 2-1-re nyert a Gyöngyös ellen, így a következő szezonban is a harmadosztályban szerepelhet majd – közölte a Loki honlapja.

A DVSC második csapatára, amely az NB III. Keleti-csoportjának utolsó előtti fordulójában a Gyöngyös együttesét fogadta a Nagyerdei Stadionban. A mérkőzésnek úgy vághatott neki a kis Loki, hogy amennyiben nyerni tud, a következő idényre is bebiztosítja helyét az NB III-ban. A Heves megyei gárda azonban szintén élet-halál harcot vív a végső hajrában, így nagy téttel bírt a találkozó.

A 3. percben Bényei Ágoston látványos passzából Pintér a pálya bal oldalán vihette kapura a labdát, de a gyöngyösi védők a tizenhatoson belül buktatták. Gyönyörű Gergő magabiztosan értékesítette a megítélt büntetőt, ezzel megszerezte a szezonbeli nyolcadik találatát (1-0). A piros-fehérek védelme egészen a 45. percig kitartóan blokkolt, ám a Gyöngyös egy szöglet utáni fejesből mégis egyenlített (1-1).

A második félidőre már szakadó esőben vonulhattak ki a csapatok, talán a felázott talaj miatt is egyre több szabálytalanság szakította félbe a játékot. A 81. percben sikerült ismét vezetést szereznie a kis Lokinak: a becserélt Tordai sokak csodálkozására a lövés helyett a beadást választotta, de milyen jól tette, ugyanis a egy menteni próbáló védő a saját hálójába juttatta a játékszert (2-1).

Sikerült megőrizni az előnyt, így biztossá vált, hogy a következő szezonban is az NB III-ban szerepelhet majd a kis Loki. A DVSC II. az utolsó fordulóban május 30-án, vasárnap 18 órától a Jászberényt fogadja.

Igor Bogdanovics edző: – Nehéz meccsre számítottunk, hisz az ellenfél is a bennmaradásért harcol. A mai napon a győzelem megszerzése volt a legfontosabb, a játékosaim taktikusan, minden szituációra jól reagáltak. Bár kevésbé jó játékkal, de megérdemelten szereztük meg a három pontot.