Már a bajnoki cím kapujában a Hajdúszoboszló

| 2021. 04. 30. | 11:24:00
Debrecenben matematikailag is eldőlhet az élen a helyzet.

A labdarúgó megyei bajnokság I. osztályában a 24. fordulóból elhalasztott mérkőzést pótoltak Hajdúszoboszlón, ahol a bajnoki cím felé menetelő hazaiak a Derecskét látták vendégül. A derecskeiekkel szemben volt némi elszámolni valója a szoboszlói együttesnek, hiszen tavaly a Magyar Kupából is Szép Sándor tanítványai búcsúztatták (büntetőkkel) Szatmáriékat, ráadásul az őszi bajnokin is pontot raboltak a szoboszlóiaktól (3-3).

Keményen beleálltak a felek a meccsbem, az első félidőben ideges hangulatú, küzdelmes csatát vívtak, aminek következményeként Orosz játékvezetőnek néhány sárga lapos figyelmeztetést kellett kiosztania. Amikor már-már úgy tűnt, hogy nem esik gól az első félidőben, a 46. percben egy gyors akciónk végén Máté János stukkolt közelről a hálóba (1-0). Fordulás után a szoboszlói cseréknek köszönheten felpörgött a támadójáték. A 64. percben a gyorslábú Sütő Balázs csapott le egy kósza labdára, a kapuig masírozott vele, majd második próbálkozásra Menyhárt kapujába passzolt (2-0). A derecskeiek ezúttal már nem tudtak ritmust váltani, és a végjátékban Csicsek Levente végképp eldöntötte a három bajnoki pont sorsát (3-0). További örömre adhat okot a hajdúszoboszlóiaknak az, hogy az ifjúsági csapat 13-0-ra nyert!

A szoboszlói együttes a hét végén a DASE otthonában szerepel, ahol egy esetleges győzelemmel már matematikailag is bebiztosíthatja bajnoki címét a megyei élvonalban.