A 94. percben kapott góllal vesztett a DEAC

| 2020. 11. 08. | 19:54:00
Pont nélkül maradtak a debreceniek Kaposváron.

A válogatott szünet előtt a DEAC az előző szezonban még az NB I-ben szereplő Kaposvárhoz utazott. Sándor Tamás vezetőedző a Szentlőrinc elleni győztes kezdőcsapaton három helyen változtatott: Urbin, Burai és Belényesi vette át Kertész, Székely és Szabó Kornél helyét.

Korán, a 7. percben szerzett vezetést a hazai csapat: Erdei végzett el egy szabadrúgást, Szabados rosszul mozdult ki, a labdát pedig Szarka fejelte be a kapuba. Ezt követően megúszott néhány kaposvári lehetőséget a DEAC, majd kiegyenlítetté vált a játék, és a korábban hat évig Kaposváron futballozó Nagy Krisztiná révén még helyzetbe is került.

A térfélcserét követően ismét ő veszélyeztetett, a lövése az oldalhálóban kötött ki. A 66. percben kettős cserét hajtott végre Sándor Tamás, majd Nikitscher Tamásnak Rúsz Márton játékvezető felmutatta a második sárgát. Annak ellenére, hogy emberhátrányba került a DEAC, sikerült egyenlítenie. Egy kezezés miatt büntetőhöz jutott a debreceni gárda, amit Nagy Krisztián értékesített.

A hátralévő időben egyre nagyobb nyomás nehezedett a hajdúságiakra, ám sokáig nem változott az eredmény. Aztán az utolsó pillanatokban Andrics beköszönt, így a Kaposvár otthon tartotta a három pontot.

A bajnokságban most kisebb szünet következik, Belényesiék legközelebb november 22-én lépnek pályára, ekkor a Haladást látják vendégül.

1. Debreceni VSC 16 11 4 1 37–10 +27  37
2. Budaörs 15 11 4 28–15 +13  33
3. Gyirmót FC Győr 16 9 2 5 19–11 +8  29
4. Pécsi MFC 16 8 5 3 17–8 +9  29
5. Nyíregyháza Spartacus 16 8 3 5 17–14 +3  27
6. Vasas FC 16 7 6 3 27–19 +8  27
7. Szombathelyi Haladás 16 7 5 4 27–14 +13  26
8. Szolnoki MÁV FC 16 7 4 5 16–17 –1  25