Túlórában vesztettek a debreceniek Budapesten

| 2020. 09. 21. | 00:01:00
A DEAC a Ferencváros ellen, hazai pályán javíthat.

A jégkorong Erste Liga első mérkőzését vívta a DEAC a szlovák ligából „hazatérő” MAC-HKB együttese otthonában vasárnap este. A két csapat a felkészülés során Debrecenben megmérkőzött. Akkor a hajdúságiak imponáló magabiztossággal verték a fővárosiakat (5–1), így okkal reménykedtünk abban, hogy Budapesten, immár tétmérkőzésen is babér terem a DEAC-nak.

Ez a mérkőzés azonban a nyomaiban sem hasonlított a debreceni edzőmeccshez, ezúttal ugyanis a MAC játszott végig fölényben, és csak úgy lehetett szoros az eredmény, hogy a debreceniek jobb helyzetkihasználással operáltak. A hazaiak majdnem kétszer annyit lőttek kapura (62:38), mint a vendégek, több nagy lehetőséget dolgoztak ki, és csak a kiválóan védő Hetényi Zoltánnak köszönhettük, hogy szoros az állás. Azért szép debreceni góloknak is tapsolhattunk (Kulesov, Hári, Pesztunov és Dalecky talált be), ugyanakkor rendkívül bosszantó volt, hogy védelmi fegyelmezetlenségek miatt kereken 20 percet, azaz egy harmadnyi időt játszott emberhátrányban a DEAC.

Talán ennek tulajdonítható, hogy a 3-3 elleni hosszabbításban is a MAC volt élesebb, és Sofron révén meg is szerezte a győzelmet. Így a fővárosiak kettő, a debreceniek egy pontot szereztek.

A DEAC szeptember 25-én, pénteken este a listavezető Ferencárost látja vendégül.

Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei az Év kerékpárútja
Az Év kerékpárútja díjat olyan útvonal kaphatja meg, amely vonzó célpont a turisták számára