Bravó! Bravó! Bravó! Legyőzte a Nyíregyházát a DEAC!

| 2020. 08. 23. | 21:16:00
A debreceniek az első pontjaikat szerezték az NB II-ben.

A pont nélkül álló DEAC a tízpontos Nyíregyházát fogadta a labdarúgó NB II. vasárnapi játéknapján, mégpedig abban a reményben, hogy sikerül meglepetést okoznia. A találkozó meglehetősen lassú tempóban kezdődött, a felek a mezőnyben „melegedtek bele” a meccsbe, a kapukat messzire elkerülték. Idő múlásával a vendégek kezdték növelni az iramot, és egyre közelebb kerültek a debreceni egyetemisták kapujához. A hazaiaknak erre nem volt válaszuk, mert a DEAC-nak támadójátéka gyakorlatilag nem létezett. A félidő végén már nyomás alá került a debreceni védelem, kapusbravúrokkal és szerencsével azonban sikerült megúszni a gólt. Három nagy helyzet és egy lesgól a nyíregyházi oldalon, semmi a másikon – ez a tömör összefoglalója az első 45 percnek.

Szünet után a DEAC percei következtek, komoly lehetőséget ugyan nem tudtak kialakítani Sptizmüllerék, de legalább beszorították a Szparit. Az 53. percben Székely Dávid révén az első hazai kapuralövést is feljegyezhettük. A 63. percben a meccs addigi legszebb akcióját is a sereghajtó DEAC dolgozta ki, lábról lábra járt a labda a jobb oldalon, Sándor Tamás tökéletesen centerezett, majd Székely lövése elakadt egy nyíregyházi védőben.

A Szpari a 72. percig csak „aludt” a második félidőben, ekkor Hamed éles szögből leadott lövése dolgoztatta meg a DEAC-kapust. Válaszul jött egy gyors hazai kontra, melynek végén Bíró tekert el 16 méterről a jobb sarok fölé. A 86. percben a DEAC megszerezte a vezetést! Szép akció után Sándor Tamás jobbról, laposan készítette elő a lövést nagy Krisztiánnak, aki 10 méterről, futtából, védhetetlenül bombázott a bal sarokba (1-0).

A nyíregyháziak mindent egy lapra feltéve támadtak a hajrában, és az egyenlítés Hamed lábában volt, de benne is maradt, amikor a 92. percben nagy helyzetben mellé lőtt.

A DEAC az első pontjait szerezte az NB II-ben.