A Loki újoncot fogad. A hét közben kiütött Fradi is beszáll

| 2019. 08. 16. | 13:30:00
A Zete nem nyerni jár Debrecenbe...

A DVSC a szintén egy meccset játszó, ám pont nélkül álló Zalaegerszeget fogadja szombaton délután a Nagyerdei Stadionban. A Loki nyolc év után játszik ismét NB I-es mérkőzést a Zetével.

A két gárdának a szombati lesz az 56. egymás elleni összecsapása az élvonalban. Az örökmérleg 29 debreceni, és 14 zalaegerszegi győzelmet mutat, döntetlen 12 alkalommal született. A gólkülönbség 96-79 a Loki javára - derül ki a dvsc.hu statisztkájából. Érdekesség, hogy

pályaválasztóként a debreceniek az elmúlt 11 bajnoki találkozójukat megnyerték a Zala megyei alakulat ellen.

Legutóbb 2011. november 26-án mérkőztek meg a hajdúságiak a kék-fehérekkel az Oláh Gábor utcai stadionban. Emlékezetes kilencven perc volt, hisz az akkor sereghajtó, mindössze hatpontos Zalaegerszeg 28 perc elteltével már 2-0-ra vezetett a tabella élén 41 ponttal álló DVSC otthonában.  A Loki azonban a második félidőben ellenállhatatlan volt, és 5-2-re nyert.

A Fradi is beszáll

Első két mérkőzésének elhalasztása után a harmadik körben a címvédő Ferencváros is megkezdi az idényt a labdarúgó OTP Bank Ligában. A zöld-fehérek a Bajnokok Ligája-búcsút követően az újonc Kaposvári Rákóczi ellen próbálnak vigasztalódni. A legnagyobb kérdés, hogy túltette-e magát a fővárosi együttes - amely az Európa-ligában folytathatja - a Dinamo Zagrebtől kedden elszenvedett négygólos vereségen.

Foci a tévében

Az M4 Sport szombaton a DVSC-ZTE FC és a MOL Fehérvár-Diósgyőri VTK összecsapást tűzi műsorára, a többi találkozó az m4sport.hu-n követhető élőben. Az öt 19.30-kor kezdődő találkozóról a Körkapcsolást a 20.12-es Sportvilágban lehet hallgatni a Kossuth Rádióban, illetve a kezdéstől az m4sport.hu-n.