Bukott a Loki a bajnok otthonában

| 2019. 05. 11. | 23:15:00
A debreceniek nagyot küzdöttek, de pont nélkül maradtak.

Köszönjük, Felcsút! Minden a debreceniek kezére játszott a labdarúgó NB I. utolsó előtt fordulójában, mielőtt elkezdődött a Loki ferencvárosi fellépése. A harmadik helyért zajló csatában ugyanis az Újpest hazai pályán egy nagy pofont a Puskás Akadémiától (0-1), ami azt jelentette, hogy a debreceniek mindenképpen megőrzik a harmadik helyüket a tabella harmadik helyén, függetlenül a forduló rangadójának eredményétől.

A ferencvárosiak immár bajnokként fogadták a DVSC-t, így joggal bíztunk benne, hogy a piros-fehérek motivációja lesz nagyobb. Tévedtünk! A Fradi keményen kezdett, a debreceniek csak üldözték a labdát, és a 13. percben nem volt érdemtelen, hogy a „mikrofonfejű” Isael nagy gólt lőtt jobbról, az alapvonal közeléből.

1-0

A Loki ezután már próbált futballozni, de nem sok sikerrel. Mindenesetre azt is elégedettséggel nyugtáztuk, hogy legalább nem nehezedett már nagy nyomás a debreceni kapura. A Hreczeg-gárda sokáig nem jutott el helyzetig, ám egyre előrébb tolta a játékát, és a 41. percben már Dibusz kapujáig is eljutott. Ferenczi mesteri, bal oldali passza után Szatmári lőtt fölé ígéretes helyzetben. Ez azonban nem szegte kedvét a fiúknak, akik tovább próbálkoztak, aminek meg is lett az eredménye! A félidő hajrájában bal oldali szöglet után Pávkovics remek ütemben előzte meg Dibuszt, és  a rövidről elegánson a hosszú alsóba csúsztatott.

1-1

Szünet után támadásban maradt a Lokomotív: az 50. percben Ferenczi 22 méteres bombával dolgoztatta meg a Fradi kapusát. Azt hittük, a Loki uralja a meccset, erre jött az újabb hidegzuhany. Az 56. percben az első gólt szerző Isael ezúttal gólpasszt jegyzett, a labdájával Varga Roland ugrott ki, közelről pedig a kapuba helyezett.

2-1

A Loki nagy erőkkel lendült támadásba az egyenlítésért, de szegény embert az ág is húzza: Nagy Sándor egy ártalmatlan szituációban meghúzódott, így a 70. percben kapuscserére kényszerült Herczeg András.

A folytatásban nem volt már erő és elképzelés a debreceniekben a fordításra, de még az egyenlítésre sem. Kétségtelenül nagyot küzdöttek a fiúk, hiszen mindent megpróbáltak a végjátékban is, ezúttal azonban kevésnek bizonyultak a bajnok ellen.

Mindez azt jelenti, hogy a Loki nem tudta kihasználni az Újpest botlását, így az utolsó fordulóban dől el a harmadik hely sorsa, amikor a debreceniek a Paksot fogadják, az Újpest pedig a Diósgyőr vendége lesz.