A Lokinak egyelőre nincs mire felvágni a mezőkövesdiek előtt

| 2019. 03. 08. | 13:04:00
A párharc mérlege tudniillik kiegyenlített. Debrecenben lehet javítani.

Az utóbbi hetekben harmatos formát mutató, Pakson és Felcsúton is bajnokit bukó DVSC szombaton a Mezőkövesdet fogadja az NB I. soron következő fordulójában.

A két csapatnak ez lesz a 11. összecsapása az NB I-ben, a mérleg elég kiegyenlített, hiszen három győzelem és négy döntetlen mellett háromszor szenvedtek vereséget a piros-fehérek, a gólkülönbség 13-12 ide - derül ki a dvsc.hu statisztikájából, azaz megállapítható, hogy a nagy múltú Loki nem tud mire felvágni a mezőkövesdiek előtt.

A Mezőkövesd - a debrecenieknél két ponttal kevesebbet gyűjtve - jelenleg a 6. helyen áll, azaz magához képest egészen jól teljesít. Ez már nem mondható el a Lokiról. A Herczeg-gárda február derekán még harmadik volt a tabellán, miután pazar hajrával és az év góljával legyőzte a listavezető Ferencvárost, azóta azonban két "szürke" csapattól is kikapott idegenben, így már csak az ötödik.

Ebben a szezonban kétszer már megmérkőzött egymással a két csapat. A 2. fordulóban 1-1-es döntetlent játszottak a Nagyerdei Stadionban, míg a „visszavágó” 2-2 lett. A harmadik meccset a furcsa bajnoki kiírás miatt játsszák Debrecenben. Az előző idény 1–6. helyezettjeinek hatszor otthon és ötször idegenben, a bajnokság többi résztvevőjének ötször otthon és hatszor idegenben kell játszaniuk.

Ha a DVSC ezt a meccset is elbaltázza, akár a hetedik helyre is visszaeshet.

1. Ferencvárosi TC 23 15 4 4 50:18 49
2. MOL Vidi FC 23 13 4 6 37:23 43
3. Újpest 23 9 10 4 28:15 37
4. Honvéd FC 23 10 5 8 27:23 35
5. Debreceni VSC 23 9 7 7 28:27 34
6. Mezőkövesd 23 8 8 7 34:30 32
7. MTK Budapest 23 9 4 10 33:34 31
8. Paks 23 7 9 7 27:30 30