Ezért jóvátételt érdemelne minden debreceni szurkoló!

| 2019. 02. 09. | 19:44:00
A Loki simán kikapott Kisvárdán.

Története során először játszott NB I-es mérkőzést Kisvárdán a Loki. Herceg András kezdője nem tartogatott különösebb meglepetést, a sérüléssel bajlódó Tőzsér Dániel vállalni tudta a játékot, ugyanakkor nem játszhatott az egy héttel korábban kiállított Kinyik, ám pályára léphetett az eltiltását letöltő Varga Kevin.

Kényelmes tempóban kezdtek a csapatok az egyébként kiváló talajú kisvárdai pályán, mintha még téli álomban lennének, vagy spórolnának a későbbiekre. Komoly lehetőséget így nem is alakulhatott ki, talán csak annyit érdemes megemlítetni, hogy Varga betörése után Szécsi elől az utolsó pillanatban tisztáztak a kisvárdai védők. A félidő derekán harapósabb focira váltottak a felek, és a DVSC volt hatékonyabb a helyzetek kidolgozása terén. A 25. percben Takács kapott forintos labdát Szécsitől, de a debreceni csatár nagy helyzetben nem tudott „pengés” megoldást. Kisvártatva Bódi-Takács-Kusnyír volt a labda útja, utóbb futtából, 20 méterről fölé bombázott.

Semmi nem utalt rá, de a félidő hajrájában hirtelen összeomlott a Loki.

Előbb kapott egy kabaréba illő gólt: a 42. percben Horváth Zoltán a 16-os vonalánál, a kapunak háttal tartogatta a pattogó labdát, addig dekázgatott, amíg a kapu felé játszott, ott Bényei próbálta hazafejelni a labdát, de csak Cukalaszig sikerült, aki Kosickyt megelőzve a debreceni kapuba emelt.

1-0

Még fel sem ocsúdtunk a sokkból, amikor jött az újabb pofon! Lukjáncsuk egy szöglet utáni kipattanót küldött vissza kapásból, mintegy 28 méterről, bődületes vagy gólt ragasztva a debreceni kapuba!

2-0

Alaposan feladták tehát a leckét a Lokinak a kiesés ellen küzdő kisvárdaiak, és a debreceniek rossz diákként szenvedtek a nehéz feladattal. A hazaiak ezt naná, hogy kihasználták! Az 56. percben két várdai vert meg négy debreceni védőt! Hugo Seco tálalt remek ütemben Horváth Zoltán elé, aki kicselezte Kosickyt, majd éles szögből, jobból a kapuba helyezett.

3-0

A DVSC erre a gólra sem volt válasza, mint ahogyan semmire sem volt, akciói parányi veszélyt sem jelentettek a kisvárdai kapura. A játékosok kötelességből, de hit nélkül futballoztak, úgy pedig nem lehet eredményt elérni még a magyar fociban sem.

A Loki szégyenszemre simán kikapott, a játék képe alapján teljesen megérdemelten, s a Honvéd győzelme miatt a dobogóról is lecsúszott. Minden DVSC-szurkoló jóvátételt érdemel, aki ezt a teljesítményt végigszenvedte! Következik a Ferencváros hazai pályán.

1. Ferencvárosi TC 19 13 3 3 37:15 42
2. MOL Vidi FC 20 10 4 6 31:21 34
3. Honvéd FC 20 9 5 6 23:17 32
4. Debreceni VSC 20 8 7 5 25:22 31
5. MTK Budapest 20 9 3 8 31:29 30
6. Újpest 19 7 8 4 21:14 29
7. Paks 20 6 8 6 25:27 26
8. Mezőkövesd 20 6 7 7 28:27 25