Az évtized góljával verte a Fradit a Loki!

| 2019. 02. 16. | 16:42:00
A debreceniekben csak a második félidőben volt tűz, de az győzelmet hozott.

Végre egy debreceni meccs számottevő közönséggel! A telt háztól még messze elmaradt ez a Loki-Fradi rangadó is, de legalább nem kongott az ürességtől a nagyerdei aréna. A ferencvárosiak zsúfolásig megtöltötték a vendégszektort, hozzájuk képest szinte eltörpült a debreceni B-közép, de az „úri” közönséggel együtt a piros-fehér tábor volt sokkal nagyobb.

Meglehetősen óvatosan kezdtek a csapatok, langyos tapogatózás vezette fel a derbit. A Fradi kapcsolt rá hamarabb: a 8. percben Nagy Sándornak kellett védenie Petrjak közeli próbálkozása után. Az első Loki-helyzet váratott magára. Továbbra is a Fradi birtokolta többet a labdát, rendre eljutott a debreceni kapuig. A 24. percben Sihnevics is tesztelte Nagy kapust, aki ezúttal is a helyén volt. A DVSC azonban sehogyan sem tudott kibontakozni, támadásai már a félpályánál elhaltak.

A 30. percben a vendégek mellé szegődtek az égiek, de nem érdemtelenül, hiszen kétségtelenül többet tettek fél óra alatt a futballért, mint a debreceniek. Bal oldali szöglet után röviden szabadítottak fel a hazaiak, Lovrencsics rátűzte 25-ről, a labda valahol a szögletzászlónál landolt volna, de a hosszú oldalon ólálkodó Dvali reflexből beleért, és védhetetlenül kötött ki a jobb alsóban.

0-1

A 36. percben végre kapura tartott egy debreceni lövés! Igaz, Avdijaj bátortalan próbálkozása nem okozott gondot Dibusznak. Ennyi tellett a Lokitól az első 45 percben. Csalódást keltő antifocit láttunk, ezt nincs mit szépíteni.

Sokkal harcosabb Lokira számítotttunk a folytatásban, ez volt a minimum! Rá is kapcsolt a Herczeg-gárda, rögtön a második félidő elején egy Bódi-szabadrúgás dolgoztatta meg a Fradi cerberusát. felpörgött a Loki, néhány perc alatt többször volt a Fradi kapuja előtt a labda, mint az egész első félidőben összesen!

A kép csalóka: a Lokiban az első félidőben nem volt lendület

A Fradi negyedóra után jött ki a szorításból, és labdatartással igyekezett megtörni a debreceniek lendületét. A DVSC ezúttal feljebb tolta a védekezését, Tőzsérék már a ferencvárosi térfélen megpróbáltak letámadni, labdát szerezni, sajnos nem sok sikerrel.

Elfogyott a hazai lendület, de Dibusz Dénes segített a Lokinak! A Fradi válogatott kapusa nagyon rossz ütemben, abszolút fölöslegesen mozdult ki és felborította Bódit a tizenhatos jobb oldalán. Tizenegyes! Tőzsér bevágta!

1-1

Ettől aztán vérszemet kaptak a Herczeg-legények, és mentek előre az utolsó erejükkel! A vége tartogatta csak az igazán nagy izgalmakat: Tőzsér szabadrúgásánál már a ráadásban kellett nagyot védenie Dibusznak, és amikor már elkönyveltük a döntetlent, villant a csereként beállt, élete első élvonalbeli felnőtt meccsét játszó Zsóri Dániel, aki 15 méterről klasszikus ollózással vette be a ferencvárosi kaput! Ilyen parádés gólt még nem láttunk az új Nagyerdei Stadionban!

2-1

A DVSC nyolc nyeretlenül megvívott tétmeccs után győzte le a Fradit.

Kihallgatták Varga Juditot
A volt igazságügyi miniszter a Központi Nyomozó Főügyészségen járt.
Újabb utca aszfaltozásával folytatódik az útépítés Bárándon
Az olcsóbb konstrukció további útépítéseket tesz lehetővé.
Tíz újabb Mercedes váltja a korábbi Volvókat Debrecenben
A számok alapján sokkal több 6-14 éves készül használni a közösségi közlekedést, mint az ingyenesség előtt.
Ingyenes jogosítvány – egy debreceni autósiskola szemével
Az új intézkedés a közlekedési kultúrán javíthat, de nem jelent jelentős kiadáscsökkenést.
Keresztje lett Biharkeresztesnek a sok iparűzési adó
Kopogtatnak újabb beruházók a kisvárosban, az ipari területre alkalmas hely azonban elfogyott.
Szőnyeget vennének a Hotel Lyciumba
Az Aquaticum Debrecen Kft. pályázata.
Pert nyert a Forbes a Hell cég ellen, azaz le lehet írni a milliárdos tulajdonosok nevét
2019-ben a személyiségi jogok megsértése miatt nyújtottak be keresetet a bíróságra.
Berettyóújfalu három iskolája is bemutatkozott a Kölcseyben
A főispán és a polgármester a szakképzés jelentőségét hangsúlyozta.
 Modern SPAR szupermarket nyílt Hajdúböszörményben
A több mint 100 millió forintos beruházással elkészült új SPAR szupermarket március 21-én nyitotta meg kapuit a vásárlók előtt Hajdúböszörményben. A Baltazár Dezső utca 8-16. szám alatti fejlesztés révén 20 fő foglalkoztatására teremtett lehetőséget a vállalat.