Nagy küzdelemre késztette a Lokit a Vasas

| 2018. 12. 04. | 22:55:00
A debreceniek továbbjutottak a Magyar Kupában.

A DVSC az NB II-ben szereplő Vasas vendégeként lépett pályára a Magyar Kupa 8. fordulójában, és a tét a legjobb 16 közé jutás volt. Mivel a továbbjutás itt még egyetlen találkozón dől el, a feleknek most kellett kiadni mindent.

A DVSC eleinte nagy fölényben futballozott, de az idő múlásával kiegyenlítettebbé vált a játék, és az angyalföldiek előtt is adódtak lehetőségek. Miután ezek kimaradtak, a 45. percben büntetőhöz jutott a Herczeg-gárda: Nagy Kevint lökték fel a 16-oson belül. Bódi magabiztosan értékesítette a 11-est, és ezzel megszerezte a vezetést a Loki (0-1)!

Szünet után a másodosztályú rivális nagy akarattal küzdött, és erőfeszítéseit a 61. percben siker koronázta, amikor Király betalált a debreceni kapuba (1-1). Ettől vérszemet kaptak a hazaiak, akik kisvártatva újabb gólt szerezhettek volna, de az égiek ezúttal a debreceniek kezét fogták.

A 71. percben sikerült lehűteni a hazai kedélyeket: Bódi legurított egy szabadrúgást Jovanovicnak, aki jó 25 méterről kapura lőtt, a labda egy Vasas-játékoson megpattanva kötött ki az angyalföldi kapuban(1-2). A Vasas nem adta fel, derekasan harcolt az egyenlítésért, de nem járt sikerrel.

A DVSC végül hozta a papírformát, de egyáltalán nem volt könnyű dolga.

Franciás séta Debrecenben – sokat lehet belőle tanulni!
A sport mellett szimbolikusan érintik az irodalmat, a képzőművészetet, a történelmet és természetesen a gasztronómiát is.