Megint kevés volt a Loki a Vidi ellen

| 2018. 11. 25. | 19:50:00
A debreceniekben megvolt az akarat. A tudás hiányzott.

Még háromezren sem voltak kíváncsiak a Nagyerdei Stadionban a szezon első debreceni rangadójára a szezonban, amikor a DVSC a bajnoki címvédő MOL Vidit fogadta. Kinyik sárga lapos eltiltás miatt nem játszhatott, őt Szatmári helyettesítette a védelem közepén, elöl pedig ezúttal a Szécsi-Avdijaj duóval próbálkozott Herczeg András.

A DVSC igencsak bátran kezdett, ahogy azt hazai pályán elvárja a közönsége. A debreceniek az első negyedórában több ígéretes helyzetet is kialakítottak, ezek azonban mind kimaradtak. Mindenesetre jó volt látni, hogy harapós kedvében van a piros-fehér kompánia!

Negyedóra után azonban hirtelen nagyot változott a játék képe. A bajnoki címvédő átvette az irányítást a középpályán, a debreceniek pedig csak nyomozták a labdát, s ha olykor utolérték, akkor nagyon gyorsan eladták. A fehérváriak türelmesen adogattak, majd a félidő hajrájában egy védelmi hibát kihasználva a vezetést is megszerezték. A 41. percben nagy Sándor kidobása után Nikolov a középpályán előzte meg emberét, fejese után a labdát Szcsepovics szelídítette meg Negónak, aki lendületből állva hagyta a debreceni védőket, elfektette a Loki-kapust, majd elegánsan a kapuba helyezett (0-1).

Szünet után nagy elánnal kezdett támadni a DVSC, be is szorította a Vidit, ami lázba hozta az addig jobbára szundikáló közönséget. A Herczeg-gárda komoly lehetőségekig is eljutott: Tőzsér egymaga többször is távolról tesztelte a Vidi portását, aki azonban nem hibázott.

Hiába volt meg a lendület és az elszántság a debreceniekben, a rengeteg elpasszolt labda és technikai hiba gátolta az előrejutást, a folyamatos játékot, a további helyzetek kialakítását. Magyarán: a tudás hiányzott.

A Vidi ellen immár tizenkét (!) bajnoki óta nyeretlen a Loki, és a tizenkét meccsen mindössze egy pontot szerzett, mégpedig nyáron, amikor ikszelt vendégként. Azt megelőzően tízszer kapott ki a Fehérvártól, és most ismét…