Debreceni blama: elverte a kiesőjelölt a Lokit

| 2018. 11. 10. | 17:10:00
A Herczeg-legénység kritikán aluli teljesítményt nyújtott.

Szinte teljesen üres stadionban indult útjára a labda Diósgyőrben, ahol a DVSC volt az ellenfél a labdarúgó NB I. 14. fordulójában. A miskolci drukkerek szerencsére csak tíz percig maradtak távol, csapatuk rossz teljesítménye miatt tüntetve, azt követően elfoglalták a helyüket a lelátón, így már meccshangulata is volt az összecsapásnak.

A legutóbbi hat bajnokiját zsinórban elvesztő DVTK és az öt forduló óta veretlen, idegenben azonban meglehetősen vérszegény, a legutóbbi öt idegenbeli bajnoki mérkőzéséből egyet sem nyerő DVSC találkozója kiegyenlített küzdelmet hozott az első félidőben. Kevés helyzet adódott a kapuk előtt. Debreceni részről a legelső lehetőséget a 14. percben jegyeztük fel, amikor Tőzsér távoli bombáját védte a DVTK kapusa. Tőzsérhez fűződött a másik gólra törő megmozdulás is: a középre tartó löketet Antal hatástalanította.

A 36. percben a diósgyőriek a mennyekben érezhették magukat, Hasani ugyanis szépségdíjas góllal szerezte meg a vezetést a hazaiak számára. A koszovói játékos úgy tekert 20 méterről a jobb felső sarokba, hogy Nagy Sándor kapus mozdulni sem tudott rá.

1-0

Szünet után a DVSC jóval többet birtokolta a labdát, de igazán komoly lehetőséghez nem jutott. A Herczeg-legénységből egyaránt hiányzott az erő és a lendület. Az a csapat, amelyik az utolsó hat meccsét elvesztette, könnyedén verte vissza a gyenge debreceni próbálkozásokat.

Herczeg András cserékkel próbálta felrázni a csapatát, de nem járt sikerrel, hiszen Avdijaj és Jovanovic sem nyújtott többet, mint Varga Kevin vagy Takács. Mint ahogyan a többiek is ólomlábakon mozogtak, érthetetlenül tompa volt ezen a napon a Loki.

A vereséget így nem kerülhette el a debreceni csapat, ami a Diósgyőr legutóbbi nyolc fordulóban nyújtott teljesítményét tekintve hatalmas blamázs.