Rendkívül peches volt a Loki az év utolsó bajnokiján

| 2017. 12. 09. | 18:45:00
A debreceniek tíz emberrel is nagyot küzdöttek.

A legutóbbi nyolc bajnokit a DVSC nyerte a Diósgyőr ellen, így a debreceni hívek joggal reménykedtek abban, hogy a príma sorozat folytatódik, a miskolciak pedig azért fohászkodtak, hogy végre elverjék a mumust.

Az esztendő utolsó bajnokiján a 12. percig nem sok érdemleges történt a pályán. Ekkor azonban a debreceniek alaposan „benéztek” egy bedobást, amiért góllal bűnhődtek. Nagy dobta be a labdát balról, Karan csúsztatott, a tizenhatoson belüli kavarodásban Ugrai elé került a labda, aki 12 méterről kilőtte a jobb alsót.

1-0

Öt perc múlva újabb nagy védelmi hibáért fizettek súlyos árat a debreceniek: Ugrai balról adott be szabadrúgást, Karan a kapunak háttal csúsztatott, a labda pedig a hosszúba hullott. Novotának esélye sem volt.

2-0

A gól után nagyobb sebességre kapcsolt a DVSC, de a Mezőkövesden hazainak számító borsodiak tovább növelhették volna előnyöket, Ugrai azonban kétszer is rosszul célzott. A 36. percben jött vissza a meccsbe a Loki, amikor Tőzsér szöglete után Antal kapus gyámolatlanul jött ki a labdára, az pedig Takács lábáról a kapuba gurult.

2-1

A félidő végén Jovanovic és Joannidisz akasztotta össze a bajszát, és ebből a konfliktusból a debreceniek húzták a rövidebbet. A debreceni középpályás a balhéba bekapcsolódó Velával is dulakodott egyet, majd megütötte Ugrait, amiért a játékvezető kiállította.

A Loki így emberhátrányban kezdte a második 45 percet, de a hajdúságiak felvállalták a támadó focit, más lehetőség híján. Az 50. percben Filip került nagy helyzetbe Bódi jó passza után, de néhány centivel a bal alsó mellé lőtt kapásból. A DVSC ment előre becsülettel, de így nagy terület jutott a diósgyőri támadóknak. A 64. percben Karan dönthette volna el a meccset, de 10 méterről, senkitől sem zavartatva mellé durrantott. Kisvártatva Ugrai lövését védte szép vetődéssel Novota. Három percen belül két nagy helyzetet puskázott el a Diósgyőr!

A 73. percben már a borsodiak köszönhették a segítséget az égieknek! Ferenczi 15 méterről bődületes erővel találta telibe a jobb kapufát. A helyzeten felbuzdulva támadásban maradtak a debreceniek, és ez lett a vesztük. A 76. percben egy kontra végén Vela szolgálta ki Busait, aki hét méterről a jobb alsóba gurított.

3-1

A hajdúsági remények a 81. percben visszajöttek: bal oldali szöglet után Karan cselgáncsos mozdulattal vitte földre Szatmárit a tizenhatoson belül. Tizenegyes! Tőzsér bevágta!

3-2

A DVSC mindent megpróbált a hajrában, de ereje fogytán már nem tudott lendületet vinni a játékba. Sőt! A végén még Ferenczi is piros lapot kapott, második sárga lap után.

A vereség ellenére dicséret illeti a nagyot küzdő hajdúságiakat, kivéve Jovanovicot, akinek a fegyelmezetlenségéért súlyos árat fizetett a Loki.

Labdarúgó NB I., 19. froduló:
Diósgyőr-DVSC 3-2 (2-1)
Mezőkövesd, 1655 néző. Vezette: Bognár (Buzás, Kóbor)
DVTK: Antal - Nagy T., Lipták, Karan, Tamás - Vela, Busai (Eperjesi 89.), Kocsis – Ugrai (Tóth B. 95.), Ioannidis (Szarka 75.), Bacsa
DVSC: Novota – Bényei (Sós 87.), Kinyik, Szatmári, Ferenczi - Bódi, Jovanovic, Tőzsér, Varga K. (Filip 46.) - Könyves, Takács T. (Mengolo 71.)
Gól: 1-0 Ugrai (11.), 2-0 Karan (17.), 2-1 Takács (36.), 3-1 Vela (76.), 3-2 Tőzsér (11-esből, 82.)
Sárga lap: Ugrai (45.+1.), Vela (54.), Könyves (54.), Kinyik (55.), Kocsis (73.), Szatmári (87.), Ferenczi (95.)
Kiállítva: Jovanovic (45.+1.), Ferenczi (96.)

1. Ferencvárosi TC 19 12 5 2 38:17 41
2. Videoton 19 11 5 3 41:22 38
3. Debreceni VSC 19 9 4 6 34:23 31
4. Honvéd FC 19 8 4 7 31:30 28
5. Újpest 19 6 8 5 26:25 26
6. Diósgyőri VTK 19 7 4 8 32:30 25