Két perc kihagyás okozta a Loki vesztét

| 2017. 11. 04. | 18:12:00
A debreceniek nagyot küzdöttek, de eggyel kevesebb gólt rúgtak, mint a Fradi.

Teltházas derbivel ünnepelte a Fradi-tábor a DVSC ellen azt, hogy Kubatov elnök kiegyezett a legkeményebb ultracsoporttal. Bárcsak Debrecenben is lenne valamiféle ki- vagy megegyezés a közönséggel, és többen tennék tiszteletüket a Nagyerdei Stadionban!

A Groupama Arénában igazi meccshangulat fogadta a pályára lépő csapatokat. A zöld-fehér miliőben egész jól beilleszkedtek a piros-fehérek, akik az első negyedórában bátor játékkal többször is zavart okoztak a ferencvárosi védelemben. A hazaiak csak 20 perc elteltével találtak magukra, de szó sem volt nyomasztó fölényről.

Nagy Sándornak a 32. percben kellett először nagyot nyújtóznia, amikor az uruguayi Gorriarán tüzelt 16 méterről. A 37. percben hibázott először a debreceni védelem, és kis híján megbűnhődött érte. Varga Roland lépett ki zicccerben, Bényeit egy csellel leültette, de gyenge lövése nem okozott gondot a debreceni cerberusnak. Ebben a lehetőségben sokkal több volt annál, mint amit Varga kihozott belőle, de elmondhattuk ezt a másik oldalról, Mengolo is sokkat többre vihette volna, hiszen tömték labdával az első félidőben.

Szünet után állandósult a ferencvárosi mezőnyfölény, de jól állt a lábán a debreceni védelem. Sajnos csak az 58. percig. Ekkor összeomlott a DVSC, és két perc alatt kétgólos előnybe került a Ferencváros. Előbb egy fradista tűzijáték ért véget góllal: Bödé lövését Nagy Sándor védte, a kipattanót Priskin küldte kapura, de a gólvonalon Mészáros még menteni tudott, az újabb kipattanót Varga Roland már nem hibázta el.

1-0

Két perc múlva a jobb oldalról végezhetett el szögletet a Ferencváros. A labda ide-oda pattogott, Priskin jókor volt jó helyen, és ollózva vette be a Loki kapuját.

2-0

A debreceniek helyzete veszni látszott, pedig sok volt még hátra. A két gyors góltól vérszemet kapott a Fradi és a közönsége. A lokisták tették a dolgukat becsülettel, de semmi váratlant nem húztak, így csak egy masszívan küzdő hálás ellenfélnek bizonyultak a zöld-fehérek számára.

A 86. percben felcsillant a pontszerzés reménye: Bényei jobb oldali beadása után Takács csúsztatott, a hosszú ötöséről Ferenczi próbálkozott egy csukafejessel, majd a labda Botkáról Jovanovic elé került, aki közelről a kapuba helyezett.

2-1

A DVSC mindent beleadott a hajrában, de az egyenlítésre már nem volt esélye. A Herczeg-gárda kilenc forduló óta tartó veretlensége ezzel megszakadt, amitől nem dől össze a világ, csak hát a vereség mindig fáj. Különösen a Ferencvárostól…