Nagyszerű és parádés: elverte a bajnokot a Loki!

| 2017. 08. 27. | 00:12:00
A debreceniek taktikus játékkal győzték le a Honvédot.

Herczeg András értelemszerűen a Vasas ellen parádézó csapatot küldte pályára a bajnoki címvédő otthonában, és már a hetedik percben vezetést szerez, ha Könyves százszázalékos helyzetben nem akar önzetlen lenni. A Loki támadója ziccerben passzolta le a labdát, pedig egyszerűbb lett volna a kapuba gurítani a labdát.

A Honvéd ezt megúszta, ezután pedig kiegyenlített játék zajlott a Bozsik-stadionban, mezőnyben egyenrangú partnere volt a Herczeg-gárda a bajnoknak az első húsz percig. A Honvéd ekkor kezdett igazán felpörögni, és egyre többször került helyzetbe.

Mielőtt még uralni kezdték volna a pályát a bajnokok, a 27. percben egy szép debreceni akció bontakozott ki, ennek a végén Mengolót buktatták a tizenhatoson belül, Szabó Zsolt pedig habozás nélkül tizenegyest ítélt, Tőzsér pedig biztos lábbal vágta be a büntetőt!

0-1

Ezt követően mezőnyfölénybe került a Honvéd, de a szórványos debreceni akciók mindegyike magában hordozta a gólveszélyt.  A félidő utolsó tíz percében akadt néhány meleg helyzet a Loki kapuja előtt, de jól bekkeltek a fiúk, így előnyben térhettek pihenőre.

Szünet után – a várakozásoknak megfelelően – nagy lendülettel kezdett a Honvéd, de a lokista Mengolo gyorsaságát kamatoztatva került először helyzetbe. A DVSC  a folytatásban máér egyre kevesebb esélye nyílt a kontrákra, mert egyre nagyobb fölénybe került a bajnok. A Honvéd nyomása az 58. percben érett góllá. Jobb oldali beadás után a gólkirály senkitől sem zavartatva fejelt a debreceni kapuba.  Óriásit hibázott védekezésben a a Loki.

1-1

A DVSC szerencsére nem csüggedt. A 63. percben Bódi végzett el szabadrúgást balról, az erőteljes löketét Gróf még védte, de a Mengolót éppen akkor váltó Tabakovic bekotorta a kipattanót!

1-2

A Honvéd még nagyobb iramra kapcsolt, a Loki pedig bunkerfocira váltott. Ebből olykor kitört, de ezzel csak az időt ölte, komoly helyzetet már nem tudott kialakítani a kispestiek kapujánál. A hazaiak egyre inkább fáradt és hitehagyott társaság benyomását keltették. Beletörődtek abba, hogy a DVSC ezen az estén megtréfálta őket!  A végén egy remek debreceni kontra meg is pecsételte a sorsukat: Jovanovics lőtte ki a jobb alsót!