Ez a Loki így impotens, itt az újabb zakó!

| 2017. 07. 23. | 00:17:00
A debreceniek a Haladás vendégeként is kikaptak.

A bűngyenge hazai kezdés, a Mezőkövesd ellen elszenvedett vereség után jogos követelése volt a Loki-tábornak az, hogy a Haladás ellen megszerezze első pontjait a DVSC. Herczeg András egy csatárral, Könyves Norberttel és öt középpályással akarta meglepni Mészöly Géza Haladását. Hát nem sikerült...

A Loki már a harmadik percben hátrányba került,

amikor Williams lövése után a labda Mészároson úgy pattant meg, hogy Nagy Sándor kapus kezei mellett becsorgott a kapuba (1-1). A debreceni válasz elmaradt. A hajdúságiaknak esélyük sem volt az első 45 percben bevenniük Király Gábor kapuját, mert ugyanolyan gyengén futballoztak, mint hazai pályán a Mezőkövesd ellen. Holman és Tőzsér több labdát adott el középen, mint ahányat csapattárshoz passzoltak, de a széleken is pontatlannak és passzívnak bizonyultak a debreceniek. Nem csoda, hogy Herczeg András már a 35. percben cserére szánta el magát: Kuti helyett Mengolo jött.

Az egygólos Haladás előny a játék képét tekintve a vendégekre volt hízelgő, hiszen a vasiak több nagy helyzetet is kidolgoztak. A DVSC a kaput is alig találta el 45 perc alatt. Királynak az volt a legnehezbb dolga, hogy egy jobb oldali beadás után meg kellett fogni a labdát.

Szünet után Sós Bence tornáztatta meg a 41 éves Királyt. Azt hittük, ez a jele annak, hogy gyökeres fordulat szemtanúi lehetünk hamarosan, de újra csalódnunk kellett. Többet volt a labda a Lokinál, de meddő fölénynél többre nem jutott, a hazaiak azonban rendre életveszélyes akciókat alakítottak ki.

A Loki lassan és körülményesen futballozott, jókora bosszúságot okozva híveinek.

Az utolsó tíz percre Tiszát és Bíró Pétert is bevetette Herczeg mester, de ők sem alkottak maradandót. Így a Loki simán kikapott, két forduló után pont nélkül áll a tabellán, ami a tavalyi gyengélkedést idézi, és semmi jót nem vetít előre.