Izgalom után öröm! Feljutott a DEAC az NB III-ba!

| 2017. 06. 17. | 20:52:00
A debreceniek vették az utolsó akadályt is.

Feljutott az NB III-ba a megyei I. osztályú bajnokságból a DEAC együttese.

A debreceniek az első meccsen idegenben 1-0-ra nyertek a Körmend ellen, így a hazai szurkolók a visszavágó előtt joggal reménykedtek abban, hogy kedvenceik kiharcolják a feljutást.

Ez végül az itthont ma, szombaton délután elért 1-1-es döntetlennel sikerült is!

Az időjárás az első félidőben nem volt kegyes a csapatokhoz, az eső volt a főszereplő, így értékelhető akciót nem igen láthatott a mintegy 1000 néző.

Szünet után kisütött a nap, és jobb lett a játék is, sőt érkezett a várva várt DEAC-gól is.

Kerekes Zsombor egyéni akció végén parádés találatot szerzett (1-0).

Már az ünneplésre készülődtek a szurkolók, amikor az utolsó negyedóra kezdetén egyenlítettek a vendégek, nyílttá téve a feljutás kérdését (1-1).

A váratlanul érkezett körmendi találat izgalmassá tette a véjátékot, a dunántúliak előtt több ígéretes lehetőség is adódott, de a debreceniek végül megőrizték kapujukat az újabb góltól, és kiharcolták a feljutást.

Legutóbb a DEAC a 2011-2012-es szezonban szerepelt az NB III-ban!

A kis Loki ugyan szégyenszemre kiesett az NB III-ból, de miután a DEAC megnyerte az osztályozós párharcot, a következő szezonban mégis csak lesz harmadosztályú alakulata Debrecennek.

A mérkőzés lefújását követően elkezdődhetett a hatalmas ünneplés, garantált, hogy a Teniszkében ma este nem kis mennyiségű sör fog fogyni!