Súlyos vereség! Damoklész kardja lóg a debreceniek feje felett

| 2017. 05. 20. | 21:43:00
A debreceniek büntetőt hibáztak az elején, aztán nagyot zakóztak.

Dusan Brkovics kapta a Zilai-díjat, az idény legjobb DVSC-játékosának jár elismerést, amit a Honvéd elleni derbi előtt adtak át a szerb hátvédnek. Neki speciel semmi köze nem volt a debreceni betlihez a 4. percben: Osváth mélázott el a tizenhatoson belül, Koszta pedig góllal köszönte meg az ajándékot (0-1).

A 7. percben egy Handzic-lövés jelezte, hogy a DVSC is a pályán van. A 11. percben Könyvest rúgta fel Holender a Honvéd tizenhatosán belül. Tizenegyes! Holman vállalta a büntetőt, bárcsak ne tette volna! Gyatra lövését simán fogta Gróf.

A kihagyott büntető demoralizálta a Lokit.

Jött is az újabb Honvéd-gól! A 25. percben Ferenczi vesztett labdát a bal oldalon, a fővárosiak három passzból a debreceni kapu előtt teremtek, ahol Eppel kíméletlenül bevágta a ziccert (0-2).

A kétgólos hátrány sem késztette nagyobb erőbedobásra a debrecenieket, így aztán a Honvéd megint élt a lehetőséggel. A 37. percben egy újabb mintaszerű akció végén Koszta talált be (0-3). Jöhetett volna a negyedik, majd az ötödik vendégtalálat is még az első félidőben, és az, hogy megúszták hárommal a debreceniek, nem rajtuk múlt, hanem a komoly előny birtokában már „szórakozó” honvédosokon.

Gróf kapujánál a második félidőben volt nagyobb forgalom

Könyvest, illetve a harmadik gól után Ferenczivel összebalhézó Danilovics kapust kapta le a pályáról Pontes a szünetben, Verpecz és Filip kapott lehetőséget, nem éppen ideális helyzetben. Később a teljesen súlytalan Osváthot Szuk váltotta, de ekkor már 1-3 állt az eredményjelzőn. Az 58. percben sikerült a szépítés: Holman szabadrúgása után a felső lécről Jovanovicsra, róla pedig a gólvonal mögé pattant a labda (1-3).

A 66. percben újabb Loki-gólt dobogtatta meg a szíveket! Tőzsér bal oldali szöglete után Szuk a Honvéd-védők gyűrűjében helyezkedett remekül és 6 méterről fejelt a fővárosi kapuba (2-3).

Vérszemet kaptunk, de a gólkirályjelölt Eppel a 82. percben lehűtötte e debreceni kedélyeket:

jobb oldali beadás után gyönyörűen fejelt 11 méterről a Loki kapujába (2-4). Ráadásul a hosszabbítás második percében Koszta még megforgatta a kést bennünk: szép cselek után adta meg a kegyelemdöfést (2-5). A Honvéd nagyon fontos pontokat szerzett, a DVSC-tábor feje felett pedig továbbra is Damoklész kardja lóg. Az utolsó fordulóban a DVSC a Diósgyőr vendége lesz Mezőkövesden.

Labdarúgó NB I., 32. forduló:
DVSC-Honvéd 2-5 (0-3)
Nagyerdei Stadion, 6328 néző. Vezette: Farkas (Theodoros, Márkus)
DVSC: Danilovics (Verpecz, 46.) – Osváth (Szuk, 61.), Szatmári, Brkovics, Ferenczi – Jovanovic, Tőzsér, Mengolo –Könyves (Filip, 46.), Holman, Handzic
Honvéd: Gróf - Bobál, Kamber, Baráth - Holender, Gazdag (Vasiljevic, 62.), Nagy G., Koszta, King (Lovric, 64.) - Eppel, Lanzafame (Hidi, 59.)
Gól: 0-1 Koszta (4.), 0-2 Eppel (25.), 0-3 Koszta (36.), 1-3 Jovanovic (59.), 2-3 Szuk (66.), 2-4 Eppel (82.), 2-5 Koszta (92.)
Sárga lap: Danilovics (45+2.), Szuk (68.), Ferenczi (68.)

1. Honvéd FC 32 19 5 8 54:30 62
2. Videoton 32 18 8 6 65:27 62
3. Vasas 32 15 6 11 49:39 51
4. Ferencvárosi TC 32 13 10 9 52:44 49
5. Paks 32 11 11 10 40:36 44
6. Haladás 32 12 7 13 41:44 43
7. Újpest 32 10 12 10 47:49 42