Emelt fővel maradt életben a Loki, de hogyan tovább?

2017.05.27. 20:47

Sima debreceni győzelem született Mezőkövesden.

Élet vagy halál – így lépett pályára Mezőkövesden a Loki. A Diósgyőr volt a házigazda, amely ugyanúgy az életéért küzdött.  Három csapat vívott nagy harcot a kiesés elkerüléséért: a Debrecen, a Diósgyőr és az MTK. Az utolsó fordulóban az MTK Paksra látogatott, a DVTK pedig a Lokit fogadta Mezőkövesden Ebben a szezonban a DVSC előbb 3-1-re, majd 3-0-ra verte a Diósgyőrt, nagy meglepetés kellett volna ahhoz, hogy a sorsdöntő meccsen kikapjon.

Nos, erre nem is volt esély.

Jovanovics egy kipattanó után már a 8. percben megszerezte a vezetést (0-1), aztán a félidő végén Szatmári növelte az előnyt (0-2). A diósgyőriek ezután mindent beleadtak, de nem véletlenül veszélyeztette őket a kiesés, technikai, taktikai és erőnléti problémák miatt nem jutottak egyről a kettőre.

A szünet után nagy erőkkel támadott a DVTK, de továbbra is hiányzott az elképzelés a játékából, és ahogy múlt az idő, úgy vesztette el a hitét a közönség nagy többségének támogatását élvező DVTK.

Úgy jutottunk el a hajráig, hogy a Loki a győzelmével biztosította NB I-es tagságát, és csak a slusszpoén volt Könyves gólja a 81. percben (0-3).

Diósgyőri szempontból Ugrai szépségdíjas gólja a 93. percben szépségtapasz volt, a Loki győzelmével bentmaradt, és mivel az MTK nem tudott győzni Pakson, a Diósgyőr is élvezheti továbbra az NB I. légkörét.

A DVSC-szurkolók boldogsága ezzel együtt nem lehet teljes, kérdés, mi vár ránk a jövőben.

Két nagy kérdés izgatja a fantáziánkat: lesz-e vérfrissítés a csapatban és a klubvezetésben?

Várjuk a választ, urak!

A bajnokságot a Videotont legyőző Honvéd nyerte, amely legutóbb 24 éve volt bajnok. Érdekesség, hogy 1993-ban a finn Martti Kuusela személyében szintén külföldi edző vezette diadalra az együttest. Ezúttal az olasz Marco Rossinak sikerült ez a bravúr.

A klub a következő idényben a Bajnokok Ligája selejtezőjében lesz érdekelt, a Videoton ezüstérmesként - a Vasassal és a Ferencvárossal együtt - az Európa Liga selejtezőjében szerepel majd.

A Loki sehol...

Labdarúgó NB I. 33. forduló:
Diósgyőr – DVSC 1-3 (0-2)
Mezőkövesd, 4014 néző. Vezette: Erdős (Albert, Becséri)
DVTK: Rados - Eperjesi, Karan, Tamás - Vela, Dausvili, Busai (Fülöp 85.), Nono (Ternován 74.) – Makrai (Ugrai 46.), Szarka, Novothny
DVSC: Danilovics – Osváth, Mészáros, Brkovics (Szatmári 35.), Ferenczi - Filip – Jovanovic (Nagy K. 87.), Tőzsér, Holman, Feltcher (Szekulics 77.) - Könyves
Gól: 0-1 Jovanovic (8.), 0-2 Szatmári (45.+3.), 0-3 Könyves (81.), 1-3 Ugrai (92.)
Sárga lap: Filip (47.), Mészáros (54.), 0-2 Holman (72.), 0-3 Könyves (81.)