Kiszenvedte a győzelmet a Loki!

| 2013. 08. 05. | 00:15:07
A helyzetek alapján a debreceniek nyerhettek volna kiütéssel is, de egy gól is három pontot ér!

Az egyik újoncot látta vendégül a Loki az NB I. második fordulójában, és az, hogy az első félidőben nem született gól, maga volt a csoda! A Kondás-gárda 45 perc alatt rúghatott volna hatot, és az a minimum! Egyik ziccert a másik után hagyta ki a piros-fehér gárda, Szakály és Kulcsár tekintetéből sokszor azt olvastuk ki, hogy „Ez nem lehet igaz!” A Mezőkövesd egyértelműen a túlélésre játszott, és Szántai kapusnak, de leginkább az égieknek köszönhette, hogy érintetlen maradt a hálója. Az első félidő a debreceniek helyzetkihagyó műveletein túl azért is okozott bosszúságot, mert Sidibe súlyosnak tűnő sérülést szenvedett, miután a levegőben ütközött a mezőkövesdi Szalaival. A szenegáli légiós rosszul fogott talajt, a nyaka és a dereka is megsérült, hordággyal vitték le a pályáról, és mint később kiderült, kórházba kellett szállítani.

Sidibe pórul járt, szorítunk érte! (Galériáért kattintson a képre)

Szünet után annyira akart a Loki, hogy görcsössé vált a mezőkövesdi bunkerrel szemben. Amikor az 56. percben Volas fejese centikkel ment mellé, a lelátón sokan kezdték elhinni, hogy átok ül a DVSC-n. Attól féltünk, hogy a sok kihagyott helyzetért büntetnek az égiek, és a vendégek egyik esetlen kontrájukat sikerre viszik. Amikor kezdett kilátástalan lenni a helyzet, Kondás Elemér pályára küldte a veterán Dombi Tibort, hátha lendületet visz a játékba!

Volas közel volt az első debreceni góljához, de még várni kell rá (Galériáért kattintson a képre)

A félidő derekán szomorúan tapasztaltuk, hogy a Loki fölénye immár korántsem volt nyomasztó! És akkor jött Dombi Tibi! A 80. percben az alapvonalról adott forintos labdát Szakálynak, aki kapásból lőtt, a labda megpattant Horváth hátán, így Szántait becsapva a jobb alsóban kötött ki (1-0). Ez a találat három pontot jelentett a DVSC-nek, mely a helyzetek alapján összességében legalább annyit rúghatott volna, mint egy hete a Kaposvárnak! Ne legyünk telhetetlenek, két forduló után a Loki vezeti a tabellát!