Ez már kilátástalan! Jaj, szegény debreceni szurkolók!

| 2016. 08. 21. | 23:47:00
Csúnyán elverték a Lokit Felcsúton.

A Videoton lépett fel támadólag, helyzeteket is kialakított a mérkőzés elején, mégis a Loki szerzett vezetést az első negyedórában. A debreceniek az első kaput eltaláló próbálkozásukból előnyhöz jutottak: Ferenczi szép kapáslövése révén vezetett a Loki a felcsúti arénában (0-1).

Sajnos a Loki játéka nem volt meggyőző a folytatásban, egyre inkább védekezésre kényszerült, magára húzta a Videotont, aminek az lett a következménye, hogy a fehérváriak fordítottak. Előbb Lang Ádám talált be, miután szerencsés módon hozzá került a labda a kapu előtt egy jobb oldali szöglet után (1-1), majd Géresi verte meg Brkovicsot, és a tizenhatoson bal oldaláról kilőtte a bal alsót (2-1).

Az első félidő összképe alapján a Vidi előnye a szünetben sajnos jogos volt.

Szünet után nyílt sisakos csata alakult ki a pályán, a DVSC jobban csipkedte magát, mint az első félidőben, de komoly helyzetbe sokáig nem került. Az 57. percben jött az újabb feketeleves: imsét Lang Ádám volt a gólszerző. A Vidi hátsó embere úgy oldotta meg a helyzetet, hogy azt még egy jó csatárnak is dicséretére válna: jobb oldali szöglet után, a tizenhatos vonalánál szépen vette át a labdát, majd okosan kilőtte a bal alsót (3-1).

A Loki nem tért magához, és jött a negyedik! Géresi balról, az alapvonal közeléből pon tosan tálalt Feczesinhez, aki növelte a Videoton előnyét (4-1). Kispályás gól volt, s hogy még jobban fájjon a szívünk, Feczesin a hajrában belőtte az ötödiket is!

Ez a meccs szenvedés volt a debreceni focistáknak, de még nagyobb kín a csapat híveinek.

Labdarúgó NB I., 8. forduló:
Videoton-DVSC 5-1 (2-1)
Felcsút. Vezette: Iványi (Buzás, Medovarszki)
Videoton: Kovácsik - Nego, Lang, Vinícius, Szolnoki – Géresi (Bódi 78.), Pátkai, Juhász, Oliveira (Kovács I. 78.) - Lazovics (Barczi 90.), Feczesin
DVSC: Danilovics – Kuti (Horváth Zs. 60.), Brkovics, Mészáros, Korhut - Djelmic Varga J., Szekulics, Ferenczi (Holman 69.) – Kulcsár (Castillion 45.+1.),Tisza
Gól: 0-1 Ferenczi (14.), 1-1 Lang (23.), 2-1 Géresi (33.), 3-1 Lang (57.), 4-1 Feczesin (72.), 5-1 Feczesin (93.)
Sárga lap: Varga J. (7.)