Nagy gólokkal kért elnézést a Loki a közönségétől

| 2016. 07. 31. | 21:50:00
A debreceniek megszerezték első győzelmüket a bajnokságban.

Mindössze 2643-an voltunk kíváncsiak a DVSC-Gyirmót NB I-es derbire a Nagyerdei Stadionban, pedig benne volt a levegőben, hogy végre debreceni sikernek tapsolhatunk.

A DVSC magabiztosan, elszántan lépett pályára a régi-új edző, Herczeg András irányításával. Takács már a 6. percben ziccerben fejelt kapura, s bár Sebők Zsolt ekkor még szép mozdulattal hárított, ez a nagy helyzet is jelezte, hogy a DVSC ezen a napon ellenállhatatlan lesz.

Végül a korábban sokat bírált Horváth szerezte meg az első gólt a 13. percben az elmélázó gyirmóti védők mellől (1-0), nem sokkal később pedig Korhut lőtt bődületes erővel a vendégek kapujába (2-0) egy szöglet után.

Az első játékrész második felében már unalmas játszadozás zajlott a pályán.

Szünet után az első percekben Völgyi tesztelte a Lokiban bemutatkozó cerberust, Braniszlav Danilovicsot, aki látványos vetődéssel hárította a szabadrúgást. A helyzet mindenesetre óva intette a debreceniek a túlzott magabiztosságtól. A gyirmótiak ugyanis nem adták fel a meccset. Rövid időn belül másodjára is nyújtóznia kellett Danilovicsnak, akit 53. percben Madarász „kóstolt meg”.

Az 58. percben Tisza egy csodálatos góllal „tette helyre” az újonc ellenfelet, s nyugtatta meg a közönséget (3-0). A 69. percben az addig nem túl aktív Takács is rúgott egy nagy gólt (4-0) 16 méterről, mennyei boldogsághoz repítve mind a két és fél ezer nézőt.

Az utolsó negyedóra így már izgalmat nem tartogathatott, de akadt még több kimaradt Loki-lehetőség.  Herczeg András győzelemre vezette csapatát, és reméljük, a folytatás is hasonló örömöket tartogat a DVSC-hívek számára!