Őrült hajszában, idegenben nyertek a debreceniek

| 2019. 03. 20. | 21:38:00
Bravó, DEAC!

Zalaegerszegen megszerezte második idegenbeli győzelmét a DEAC kosárlabdacsapata az NB I. A-csoportjában. Berényi Sándor tanítványai 18 hárompontost értékesítettek a találkozón, és a nem mindennap látható kosáreső után 114-112-re győztek.

Rögtön az elején kialakult a nagy dobópárbaj, ebben a szünetig szinte fej-fej mellett haladtak a felek. Utána sem változott a játék képe, azaz továbbra is potyogtak a kosarak,

ami jó támadójátékot, ugyanakkor gyenge védőmunkát jelentett mindkét oldalon.

Öt perc volt hátra a mérkőzésből, amikor Thompson büntetőjével átlépték a százpontos álomhatárt a zalaiak, igaz Berényi Sándor együttesének is csak egy hiányzott ehhez (100-99). Szinte támadásonként változott a vezető kiléte, a ritkán látható pontzuhatagban lehetetlen volt megjósolni ki nyeri a mérkőzést. Két perccel a vége előtt Manigat hárompontosa után öttel meglépett a cívisvárosi alakulat (102-107), hiába zárkóztak büntetőkkel a vendéglátók, Dugat ziccerével az utolsó minutumra is megmaradt a fór (104-109). A végjáték büntetőpárbajában higgadt tudott maradni a DEAC, és végül 114-112 arányban diadalmaskodott, megszerezve ezzel második idegenbeli győzelmét, mellyel óriási lépést tett a közép-, vagy akár a felsőházba jutás felé.

1. Szolnoki Olaj 23 18 5 1950:1746 41
2. Körmend 23 17 6 2024:1829 40
3. Jászberényi KSE 23 16 7 1804:1738 39
4. Szombathely 23 14 9 1853:1768 37
5. DEAC 23 12 11 1949:1989 35
6. Zalakerámia 23 12 11 1927:1929 35
7. Pécsi VSK 23 11 12 1807:1785 34
8. KTE-Duna 23 11 12 1798:1808 34