Micsoda este! Elverte a Szolnokot a Debrecen. Kosárlabdában!

2019.03.02. 19:44

Fotó: deacbasket.hu

A DEAC eddig legnagyobb skalpját szerezte.

A hazai pályán szinte hibátlan DEAC a listavezető Szolnokot látta venégül szombaton este az Oláh Gábor utcai sportcsarnokban, s bár nem kürtöltük világgá, nagyon bíztunk benne, hogy a debreceni gárdának sikerül megszereznie eddigi legnagyobb skalpját, a magyar kirakatcsapatét.

Az első negyed nagy rohanásából a szolnokiak jöttek ki jobban, majd a második játékrészben tovább növelték az előnyüket a vendégek, de még „lőtávon” belül maradtak a debreceniek.

A nagyszünet után aztán beindult a DEAC-henger! Ellenállhatatlanul védekeztek a Berényi-legények, ezt pedig eredményes támadójátékkal fokozták. Ivosev, Manigat és Amigo ellenállhatatlan volt, a közönség alig hitt a szemének, a DEAC egyszerűen leiskolázta a Szolnokot (28-9), máris itt volt az előnyt, és ez még nem minden!

A hazai parádé a harmadik negyed elején is folytatódott, de magára talált a Szolnok!  A hazaiak azonban – boksznyelven szólva – felvették a kesztyűt, és egy rendkívüli izgalmakkal terhelt hajrában megtartottak annyit az előnyükből, hogy elkönyvelhessék eddigi legnagyobb diadalukat!

Szép volt, fiúk! Mi több: nagyszerű, fergeteges, zseniális!