Ifjú titán dobta a századik debrecenit

| 2017. 02. 26. | 14:19:00
Tovább menetel a DEAC.

Magabiztos győzelmet aratott a DEAC Kamilla Gyógyfürdő együttese a férfi kosárlabda NB1/B Keleti-csoportjának rangadóján Hódmezővásárhelyen.

A rendkívül fontos idegenbeli siker végjátékában élete során először léphetett pályára a Debreceni Kosárlabda Akadémia válogatott tehetsége, Tóth Bence, aki élt is a kínálkozó lehetőséggel. A fiatal irányító a valamivel több mint másfél percben meg is szerezte első kosarát a felnőtteknél egy hárompontos formájában, ami ráadásul csapata századik pontját is jelentette.

Vásárhelyi Kosársuli – DEAC Kamilla Gyógyfürdő  82-101  (32-28, 14-19, 17-25, 19-29)
DEAC:
 Jones 15, Velkey 21/18, Molnár 13, Farkas 27, Szabó 18 cserék: Varga 4, Lajsz -, Opre -, Tóth B. 3/3. Edzők: Berényi Sándor, Ráthonyi Tamás

Berényi Sándor: - Az elején nagyon jó dobóformával dolgozott a Vásárhely, de 32 pont ettől függetlenül sem engedhető meg egy negyedben. A második tíz perctől változtattunk a védekezésünk felfogásán, sokkal nagyobb egyéni felelősség hárult a játékosokra, amit jól meg is oldottak. Feljavult a kommunikáció, nem engedtünk annyi támadólepattanót, és támadásban is megtaláltuk a ritmust, és gyakorlatilag ezek összessége hozta meg nekünk a mérkőzést.