A Debrecené a bajnokság első győzelme

| 2019. 08. 29. | 21:44:00
Az újoncot intézték el energiatakarékos üzemmódban.

33–24-re verte a DVSC Schaeffler az újonc Szent István SE-t a női kézilabda NB I. első fordulójában.

A fővárosi klub a monori sportcsarnokban fogadta a debrecenieket, ez a meccs vezette fel a bajnokságot. Nem volt kérdés, hogy melyik gárda a találkozó toronymagas favoritja, hiszen a Loki sokkal nagyobb erőt képvisel, mint a legelső élvonalbeli szereplését kezdő SZISE.

A jelenlegi idényben az IHF Kupában is érdekelt cívisvárosiak Vantara-Kelemen, Despotovic, Bulath, Tóvizi, Kovács, Varsányi hatossal álltak fel, Oguntoyéval a kapuban. Miután Tóvizi a 2. percben megszerezte a bajnokság első gólját, a 7. percre elhúzott a Loki (0-4). Monori Orsolyát azonban a szükségesnél kevésbé vette komolyan Bulath, a 22 éves átlövő pedig 4 életerős lökettel szűkített a különbségen (4-6, 10. perc).

A következő tíz percben fokozatosan kicserélődött a DVSC, érkezett Karnik, Bordás, Vámos, majd Triffa, az eredmény pedig a 20. percre 6-10-re módosult (Despotovic a saját kilenceséről szerzett találattal indította a 2019/2020-as gólgyártást, kihasználva az üresen maradt hazai kaput).

Érezhető volt a tudásbeli különbség, de ez cseppet sem törte le a SZISE játékosait: amikor a piros-fehére lazítottak a védekezésen, azonnal megpróbálták kihasználni. Monori közben a oldalt váltott, ami nem bizonyult annyira jó húzásnak, mert Karnik nem hagyta kibontakozni.

A félidő második felében szóhoz jutott a bal szélen Petrus Mirtill, majd Elke Karsten is, mindketten góllal szálltak be a mérkőzésbe. Hétgólos vezetéssel vonult pihenőre a DVSC.

A második játékrészben – a biztos vezetés tudatában – gyengébben muzsikáltak a mieink. Ezzel együtt, amikor az egyetemi csapat túlontúl huzigálni kezdte az oroszlán bajuszát, a debreceniek meg-megmutogatták a karmaikat. Az utolsó periódusra fejben talán el is fáradtak a vendéglátók, ennek eredményeként alakult ki a kilencgólos különbség; a csapat legeredményesebb, egyben a legjobb teljesítményt mutató tagja Kovács Anna volt, a válogatott jobbátlövő 7 góllal zárt.