Döntős a magyar junior válogatott kézilabdában

| 2019. 07. 19. | 21:56:00
Vámos Petrát, ha így folytatja, imádni fogják Debrecenben.

A magyar válogatott 29-27-re legyőzte Oroszország csapatát július 19-én a Győrben zajló női junior kézilabda Európa-bajnokság elődöntőjében.

A két csapat legutóbb május közepén találkozott egymással, akkor a magyarok 38-23-ra győztek, és ezúttal is remekül kezdtek (5-1), sőt Herczeg Lili bravúros védéseire alapozva tovább növelték a különbséget a szünetig (19-12).

A második félidőben nagyon sokat hibáztak a házigazdák, az első hét percben például egy gólt sem dobtak. Az oroszok előbb 20-19-re felzárkóztak, majd egyenlítettek, sőt az 53. percben a vezetést is átvették (24-23). A rendkívül szoros és izgalmas hajrában emberelőnybe kerültek a magyarok, és ezt kihasználva végül kicsikarták a győzelmet.  A legeredményesebb magyar játékos Kácsor Gréta volt hat góllal.

A DVSC Schaeffler újonnan igazolt játékosa, Vámos Petra nagyszerű produkciót nyújtott, főszerepet játszott a győzelemben. A masszív irányító-átlövő támadásban akkor vállalta magára a kezdeményezéseket, amikor a társak önbizalma érezhetően megingott. Vámos egyéni akciói rendre gólhoz, büntetőkhöz, emberelőnyhöz juttatták a mieinket. Arany Rebeka 2 góllal zárt, Szabó Dóra ezúttal alig jutott játékpercekhez a kapuban.

Golovin Vlagyimir szövetségi edző csapata a csoportkörben Ausztriát, Montenegrót és Spanyolországot, a középdöntőben pedig Norvégiát és Romániát győzte le, vagyis továbbra is százszázalékos a tornán. A döntőt vasárnap 17.30-tól rendezik az Audi Arénában.

Svájci ITF-tenisztorna: Bondár elődöntős
A szoboszlói játékos 108. a világranglistán.
Ez a nap a tűzoltókról fog szólni Hajdúnánáson!