Megvolt a Debrecenben a kellő alázat

civishir.hu

2019.01.12. 19:56

Despotovic folytatta az edzőváltás utáni jó szériáját, ezúttal 7 akciógólig jutott (Fotók: Nagy Gergő, DKKA)

Kiélezett mérkőzésen sikerült nyerni úgy, hogy komolyabb hátrányból kellett felállni.

25-24-re legyőzte a DVSC Schaeffler vendégként a DKKA-t a női kézilabda bajnokság január 12-i fordulójában. A debreceniek a dunaújvárosi győzelemmel felléptek a 6. helyre, világos üzenetet küldve arról, hogy a 14 csapatos NB I középmezőnyében annak éléhez tartoznak.

Sokakban élhetett a kérdés, vajon az érdi vereség után sikerül-e bizonyítania Köstner Vilmosnak, hogy idegenben is képes nyerni nívósabb csapatok ellen?

A Debrecen az első kilenc percben ziccerek sorát hagyta ki, aki csak a csapatból arra járt, Csapó Kyrát találta, vagy a felső lécet, mint az éppen a Dunaújvárosból a Lokihoz igazolt válogatott, Kovács Anna. Megvoltak a tiszta helyzetek, így komikusan festett az 5-0. Persze Köstner Vilmos valahogy nem röhögte magát hülyére, hanem már a 17. percben kikérte a második idejét. Ekkor 10-5 volt oda: a kezdeti agilis védekezésre rányomta a bélyegét a kimaradó helyzetek miatti kapkodás, elbizonytalanodás, Oguntoye nem tudott segíteni a csapaton a kapuból, szerencse, hogy Grigel hol Tóvizivel, hol Bordással koprodukcióban szépített, hol saját erőből volt eredményes.

Köstnernek tehát bele kellett nyúlnia a meccsbe, ami Triffával, Szabó Pannával és Zamfirescuval is remekül sült el.

„Tréfi” egy perc alatt több ziccert fogott, mint Oguntoye összesen, Szabó 61 másodperc alatt kétszer villantott a balszélről, míg a román válogatott az egyre inkább felpörgő társakkal közösen stabilizálta a Debrecent hátul (Bordás Rékának külön dicséret). A 25. percben megérkezett a mérkőzésbe Despotovic és a Grigel-Tóvizi tengely is olyan muzsikába kezdett, amit a hazai publikum nem szeretett volna hallani. A debreceni füleknek viszont csodálatosan csengett, ahogy a lányok kiénekelve a sajtot a dunaújvárosi szájakból, a 13-8-as hazai vezetést a félidő végére 13-13-ra változtatták.

Triffa (16-ossal) beállása után nem volt nagy gond a védekezéssel

Helytálltak önmagukért

A piros-fehérek önbizalma visszatért, a második félidőt úgy is jól kezdte az együttes, hogy Kovács Annát rendkívül szorosan őrizték ezen a mérkőzésen. Ha a jobbátlövő nem is tudott annyira kibontakozni, Despotovicsban benne maradt a Budaörs és az Érd elleni lendület, egymás után lőtte a gólokat és az egész társaság jól festett ezekben a percekben, ha Sirián Szederke látványos gólja ellen nem is volt orvosság. A Lokitól az idén távozott beálló a kapunak háttal, a lerántása ellenére húzta be a labdát a kapunkba.

A Dunaújváros nem nagyon tudott átjutni a feltolt debreceni védekezésen s 19-16-ra is vezettünk (39. perc), amikor jött egy rövidzárlat feleslegesen elsietett támadásokkal és meggondolatlan, kétperces kiállításokat maguk után vonó szabálytalanságokkal. A hullámzóvá vált játékból a hazaiak kovácsoltak előnyt, a DVSC-nél Anna Punkón érződött a sérülése miatti hosszas kihagyás, egy-egy jó lövés után bele-belehibázott a játékba, remélhetően a csapat átsegíti a visszás időszakon.

A lányok dicséretére legyen mondva, 23-23 (53. perc) után két bődületes Jeca-góllal annak ellenére sikerült a végéig nyeregben maradni, hogy a győzelem kapujában érezhetően megremegtek a térdek. A végén, 25-24-es vendég vezetésnél inkább az órának játszott a DVSC, mint az eredménynek.  A Dunaújvárosnak volt néhány másodperce a slusszpoénra, de a kulcspassznak szánt átadást Vantara-Kelemen Évának sikerült elhalászni, így jöhetett a megérdemelt ünneplés.

Megdolgoztak érte!

Érdekesség: a Loki a honlapján azt írja, utoljára 2010 októberében sikerült bajnokit nyerni az „acélvárosban”; Tóvizi Petra éppen elkezdte az általános iskola felső tagozatát, Borgyos Panna pedig még alsós volt… Az akkori edzőt viszont Köstner Vilmosnak hívták.

RaL

MESTERMÉRLEG
György László: – Az egygólos vereség mindig bosszantó, különösen hazai pályán. Jól kezdtünk, majd az első félidő második felében a vendégek vették át az irányítást. A hektikus második félidőben mindkét oldalon akadtak hibák és remek megoldások. Kiélezett csatában kaptunk ki minimális különbséggel, szégyenkezni valónk azonban nincs, hiszen egy nagyon jó csapattól kaptunk ki.  Örülök, hogy a fiatal Mihály Petra jól szállt be a meccsbe, ez bíztató a jövőre nézve.
Köstner Vilmos: – Jó meccset játszottunk, s ehhez két csapat kell. Jól kezdett az Újváros, ám jól reagáltunk ellenfelünk játékára. A félidő végére megtaláltuk az optimális felállást, így egyenlítettünk. Bíztam benne, hogy több bevethető játékosunknak köszönhetően meg tudtuk nyerni a meccset. Azzal nyertünk, hogy össze tudtuk szedni a védekezésünket.

Dunaújvárosi KKA – DVSC Schaeffler 24-25 (13-13)
Dunaújváros, játékvezetők: Altmár, Horváth.
Dunaújváros: Bouti, Braun, Cifra, Csapó, Dombi, Ferenczy 7 (2), Grosch 2, Kazai 2, Mihály 4, Molnár, Monori 1, Nick, Sirián 2, Szalai 1, Szekerczés 5 (4), Vártok. Edző: György László.
Debrecen: Arany 1, Bordás 1, Borgyos, Bulath 2, Despotovic 7, Grigel 5, Kovács 1, Oguntoye, Punko 1, Szabó 2, Tóvizi 4, Triffa, Vantara-Kelemen 1, Varsányi, Zamfirescu. Edző: Köstner Vilmos.
Kiállítások: 12, ill. 16.
Hétméteresek: 8/6, ill. 1/0.
1. Győri ETO 13 13 0 0 500:338 26

2. Ferencvárosi TC 13 12 0 1 441:312 24