Megvan Köstner első „igazolása”

civishir.hu

2019.01.05. 19:20

Szabó Panna igyekszik megállítani a nála jóval termetesebb Szabó Laurát (Fotók: Érd Handball)

A kicserélődött Despotovic remeklése sem volt elég, de nagyon más vereség volt ez, mint a novemberi kupakudarc.

29–25-re legyőzte az Érd a DVSC Schaefflert a nőzi kézilabda bajnokság január 5-i fordulójában. Az Érd Arénában rendezett mérkőzés az utolsó öt percig kiélezett küzdelmet hozott, a végjátékban azonban hazai kapus, Janurik Kinga kivédte a Loki szemét vagy a kapufáról jött vissza a labda. A mutatott játék a vereség ellenére bizakodásra adhat okot, hiszen a tavalyi bronzérmest tudta megszorongatni a Debrecen a saját közönsége előtt.

A piros-fehéreknek az összes kulcsjátékosukra szükségük lett volna a bravúrhoz, ehhez képest a jobbátlövő Kovács Anna bevizesedett térddel volt kénytelen pályára lépni, a balszélső Vantara-Kelemen Éva pedig betegség miatt nem is vállalhatta a játékot. További nehézségként Bordás Réka sem volt egészséges. A másik oldalon Kisfaludy Anett az őszi térdsérülése miatt még hosszú ideig lábadozik.

Köstner Vilmos a Szabó Panna, Despotovic, Grigel, Tóvizi, Punko, Varsányi hatossal kezdett Oguntoyéval a kapuban. Az első tíz perc végén 5–5-re álltak a csapatok, Grigelen kívül az összes mezőnyjátékosunk góllal nyitott, a dán válogatottnak Kovacevic ütött oda olyan durván, hogy komoly ápolást igényelt (a szerb labdára ment, arcot talált).

A válogatott Tóth Gabriella behozhatatlan lépéselőnyben Anna Punko előtt

Az érdiek percei következtek, jó védekezésük eredményeként Punko távoli és Varsányi közeli lövését is védte Janurik, a hetesünk kimaradt, Tóvizi rálépett a vonalra, Despotovic ellen fújtak érdemtelenül büntetőt a játékvezetők – 9–5-re elhúztak a vendéglátók.

Debreceni időkérés következett, majd a félidő végére sikerült faragni a hátrányon. Szabót Borgyos váltotta a balszélen, részben a két lány hálátlan feladata volt a franciaországi Eb gólkirályának, Katarina Krpez-Slezaknak a megállítása. Szerecsére a szerb szélső rontotta a két róla megítélt büntetőt a mérkőzésen, bár két gólt így is szerzett ebben a szakaszban. Vantara-Kelemen vállalkozókedve hiányzott, Kovács Anna sebességén érződött, hogy baj van a térdével, ennek ellenére dicséretesen küzdött a DVSC, Despotovic pedig az érzékeny pillanatokban segített a csapaton.

Kevés volt a támadóerő

A 24 éves montenegrói balátlövő a második félidőben is magas fordulatszámon pörgött, a mezőny legjobbja volt az érdi Jelena Javko mellett. A Loki Jecájának és Punko góljainak köszönhetően sikerült feljönni 18–18-ra a 41. percben. Hátul az időközben becserélt Triffa Ágnes komoly mértékben hozzájárult a felzárkózáshoz. A debreceniek kezében volt a fordítás lehetősége, de Janurikról és a bal kapufáról, amit kulcspillanatokban talált telibe Despotovic és Grigel, visszapattantak a piros-fehér remények. Az 54. percben 25–24-nél még volt sansz, ám a fordításhoz muszáj lett volna pontosabban célozni, hátul pedig hidegvérrel faultolni az érdi rohamokat.

Bár vereség lett a vége, leszögezendő: teljesen más meccs volt, mint a kupakiesést hozó novemberi 27–26 a nem sokkal később menesztett Pal Oldrup Jensennel.

Akkor az Érd már nyolc góllal is vezetett egy sokáig ötlettelen Debrecen ellen, s túlságosan lazára vették, míg a Loki tini kapusa, Szabó Dóra parádésan védett. Most egy élvezetes, kiegyenlített találkozón szinte végig kérdéses volt, sikerül-e megnyernie az Érdnek a versenyfutást. Ha pedig egy egészséges Kovács Anna nézhetett volna farkasszemet Janurikkal, Vantara-Kelemen pedig csak a szokásos játékát hozza…

Nincs ok búslakodni, az újbóli Köstner-érában pedig Despotovic kicserélődött.

Az őszi, betörésre alig vállalkozó, ideges, görcsös, a játékba bele-belehibázó Jecához képest egy klasszismegoldások sorát produkáló balátlövőt láthatunk. A Budaörs ellen 5, most 8 akciógólig jutott, középről, bal oldalról, ziccerből, távolról egyaránt eredményes tudott lenni, újra felvillantva azokat az erényeit (dinamika, lövőerő, erőnlét), amelyeket látva a debreceni szurkoló a szívükbe zárták. Köstner első „igazolása” tehát már megvan.

RaL

MESTERMÉRLEG
Szabó Edina: – Bebizonyosodott, hogy az, amin dolgozunk, a védekezés tud a csapat alapja lenni. De sok munkára van még szükség. Végig stabilak voltunk és egyre jobb lett a védekezés, ezért tudtuk megszerezni ezt a nagyon fontos két pontot.
Köstner Vilmos: – Mindkét csapat dicséretet érdemel. Nagy küzdés és helyenként jó játék volt. Csapatom jól helytállt. Ziccerek, kapufák, szélsővédekezés, ezeken kívül mindenben egyenlő partnerek voltunk.

Érd – DVSC Schaeffler 29-25 (15-13)
Érd, játékvezetők: Felhő, Öcsi.
Érd: Foggea, Janurik (kapusok), Gávai, Jerabkova 6 (2), Király, Kiss N. 1, Kovacevic 2, Krpez Slezak 7, Landi, Lassource 2, Lavko 6, Schatzl, Simon, Szabó L. 3 (2), Tóth G. 2. Edző: Szabó Edina.
DVSC: Oguntoye, Triffa, Szabó D. (kapusok), Arany 1, Bordás, Borgyos 1, Bulath 1, Despotovic 8, Grigel 5, Kovács A. 1 (1), Punko 3, Szabó P. 1, Tóvizi 2, Varsányi 1, Zamfirescu 1. Edző: Köstner Vilmos.
Kiállítások: 4, illetve 2 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 3/1.
1. Győri ETO 11 11 0 0 417:287 22

2. Ferencvárosi TC 11 10 0 1 375:266 20

3. Érd 11 8 1 2 332:311 17

4. Siófok KC 11 7 1 3 319:251 15

5. Vác 11 7 0 4 313:292 14

6. Alba Fehérvár 11 6 1 4 300:291 13