Vb-döntőben a magyar lányok

| 2018. 07. 13. | 23:28:00
Az elődöntőben is szenzációsak voltak a magyarok a Debrecenben zajló női junior kézilabda-világbajnokságon.

A magyar válogatott bejutott a Debrecenben zajló női junior kézilabda-világbajnokság szombati döntőjébe, miután a péntek esti elődöntőben 30-25-re legyőzte a Koreai Köztársaság csapatát.

A magyar női korosztályos válogatott hatodszor játszott elődöntőt a világbajnokságok történetében, és 2001, illetve 2003 után harmadszor jutott a fináléba. A 17 és a 15 évvel ezelőtti döntőt elveszítették a magyarok.

A pénteki és a szombati játéknapra minden jegy elkelt, így

a magyar válogatott szenzációs hangulatban, telt ház előtt léphetett pályára a Főnix Csarnokban.

Elsősorban támadásban kezdett jól a hazai csapat (3-1), de öt perc után némileg megtorpant, pontatlanná vált, és ezt kihasználva a koreaiak visszavették a vezetést (6-7). A magyarok védekezésben sokáig nem találták a szokatlan, gyors ázsiai játékstílus ellenszerét, ám amikor 2-0-ra megnyertek egy emberhátrányos időszakot, a dél-koreaiak időt kértek.A kapus Hlogyik Petra és a balátlövő Kácsor Gréta vezérletével ismét ellépett  a magyar csapat (13-9), az ellenfél többször is a kapufát találta el és hétmétereseket rontott. A szünetben három gól volt a különbség.

Háfra Noémi két koreai gyűrűjében (Fotó: Czeglédi Zsolt/MTI)

A torna legeredményesebb magyar játékosa, Klujber Katrin jó teljesítményének köszönhetően a második félidő elején őrizte előnyét a válogatott, majd a meccs során először öt góllal vezetett (21-16). Az ázsiaiak többször változó, nyílt védekezésére pontos átlövésekkel reagáltak a magyarok, az 51. percben Binó Boglárka büntetőt védett, a túloldalon Kuti Bettina betalált (26-21). Az ellenfél kihasználta utolsó időkérését, de a játék képe a hajrában sem változott, a hazaiak magabiztosan győztek és továbbra is százszázalékosak a debreceni tornán.