nso.hu

2018.04.25. 20:16

Lotte Grigel pazarul játszott (Fotó: dvsckezilabda.hu)

Esélyesek voltak, nyertek is.

Idegenben szerzett két pontot a női kézilabda NB I-ben a DVSC-TVP együttese. A Loki a Békéscsaba otthonában győzött.

A debreceniek már az első félidőben előnyhöz jutottak, amit aztán a második félidőben meg is őriztek. A csapat motorja ezúttal Lotte Grigel volt, a dán irányító ellenállhatatlanul kézilabdázott, összesen 8 találatig jutott.

Női kézilabda NB I., 22. forduló:
Békéscsaba- DVSC-TVP 23–29 (9–11)

Békéscsaba, 1100 néző. Vezette: Bonifert Ferenc, Oláh Viktor
Békéscsaba: Györkös –  Kovács A. 1, WALFISCH 7, SZÖGI 5 (2) , Zöldi-Tóth, Kovacsevics 5, Bottó 2. Csere: Popovics (kapus), Mihálffy 1, Vukajlovics, Gidai, Farkas K., Szarka 1, Giricz 1
Edző: Horváth Roland
Debrecen: HORVÁTH-PÁSZTOR – Csáki 1 (1), Tóvizi, Hajduch 2, Deszpotovics 4, Sirian 1, VANTARA-KELEMEN 4. Csere: Lajtos (kapus), GRIGEL 8 (3), VARSÁNYI 6, Zamfirescu, Pálsdóttir 2, Hársfalvi 1
Edző: Vida Gergő
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–1. 10. p.: 5–1. 18. p.: 6–6. 28. p.: 7–11. 34. p.: 10–15. 38. p.: 14–17. 50. p.: 18–23. 54. p.: 22–24. 58. p.: 23–27
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/4
Horváth Roland: – Ezt mi rontottuk el.
Vida Gergő: – A jó védekezésünk és a remek kapusteljesítményünk döntött, no meg Lotte Grigel, aki klasszis formában játszott.