Nagyot küzdöttek a debreceniek

| 2017. 09. 10. | 11:20:00
Ötgólos hátrányból jöttek vissza.

Nagy csatában, ötgólos hátrányból felállva szerezte meg a győzelmet a női kézilabda NB I. második fordulójában a DVSC-TVP együttese. A Loki idegenben, a Kecskemét otthonában 26-25-re nyert.

Az első félidőt követően döntetlent mutatott az eredményjelző, majd a másodikban az újonc kecskemétiek alaposan ráijesztettek a debreceniekre, hiszen a 43. percben már 25-20-ra vezettek. Innen sikerült aztán fordítania a Lokinak, amely egy izgalmas csatában végül begyűjtötte mindkét pontot.

HUFBAU AKKER-KNKSE–DVSC-TVP 25–26 (13–13)
Kecskemét, 1000 néző. V: Babicz G., Haskó T.
KECSKEMÉT: RISZOVICS  – Varga N. 3, Karalyos, Kucerová 1, Gulyás V., SISKA 4, SZABÓ E. 13 (7). Csere: Andrási (kapus), Nikolajenko 2, Fauszt 2, Kaiser, Kovács K., Deáki. Edző: Marosán György
DEBRECEN: Lajtos – VARSÁNYI 4, Punyko 3, Grigel 1, Sirián, Zamfirescu 3, VANTARA-KELEMEN 5. Csere: HORVÁTH-PÁSZTOR (kapus), Jezsikava 2, Borges-Lima, Hajduch, CSÁKI 5 (2), Hársfalvi 1, Palsdóttír 2, Edző: Tone Tiselj

Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 4/2
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–3. 11. p.: 6–5. 18. p.: 9–8. 25. p.: 12–10. 38. p.: 18–15. 43. p.: 20–15. 49. p.: 20–20. 53. p.: 21–24

Marosán György: – Ahogy ígértük, kitettük a szívünket a pályára, s megszorongattuk a DVSC-t. Védekezésben fegyelmezettek voltunk, támadásban viszont nem mindig, ezért tudott felzárkózni mínusz ötről a Debrecen. Elégedett vagyok a csapatommal., számunkra nagy élmény volt európai klasszisok ellen játszani, nekem pedig Tone Tiselj ellen meccselni!
Tone Tiselj: – Nagyon jól felkészült belőlünk a Kecskemét, edzőjük  a meccs közben is sok váratlan húzással próbálkozott, így taktikailag megnehezítette a dolgunkat. Sokan azt hitték, ez egy könnyű meccs lesz, ezért is nagy volt a nyomás a lányokon. Annak örülök leginkább, hogy volt tartásunk. és ötgólos hátrányból is felálltunk.

Röplabda bronzcsata: idegenben egyenlített a Debrecen
Az Extraligában szereplő DEAC három szettben győzött.