Nagyszerű győzelmet arattak a debreceni lányok

| 2016. 11. 09. | 20:40:00
Így kell megköszönni a buzdítást!

Nem várt vereségekkel bosszantották a híveiket a debreceni kézilabdázók az utóbbi időben, így nagyon fontos volt, hogy a csapat legyőzze egyik nagy riválisát, a székesfehérvári gárdát. Másrészt idén utoljára lépett pályára a Loki hazai körülmények között, és a szurkolóknak az egész éves fergeteges biztatást győzelemmel illett megköszönni. A harmadik szempont pedig az volt, hogy a DVSC labdarúgói teljes létszámban látogattak ki az összecsapásra, így előttük sem szabadott leégni.

Motivációs tényezőből tehát nem volt hiány, és ezúttal nem is kellett csalódnunk a lányokban, hiszen egy izgalmas, kőkemény mérkőzésen kerekedtek felül a fehérváriakon.

Az első félidőben még döcögött a Loki szekere, és egységesebb társaságnak tűnt a Deli Rita edzette vendégcsapat, de szünet után minden megfordult. A DVSC a kezébe vette az irányítást, és elsősorban légiósai (Deszpotovics, Jezsikava) remek teljesítményének köszönhetően fordított, majd egy látványos végjátékban bebiztosította a győzelmét.

A debreceni gárda idén még egy bajnokit vív, de azt idegenben: november 19-én a Siófok vendége lesz.

Női kézilabda NB I., alapszakasz:
DVSC-Fehérvár KC 30-27 (14-15)
Debrecen, 1200 néző. Vezette: Hargitai, Markó
DVSC-TVP: LAJTOS – Varsányi 2, SIRIÁN 3, DESZPOTOVICS 3, JEZSIKAVA 4, Garbuz 3, KELEMEN 3. Csere: HORVÁTH-PÁSZTOR (kapus), Punyko 2, Siska 1 (1), B. KLIKOVAC 5, CSÁKI 4 (4). Edző: Tone Tiselj
ALBA FEHÉRVÁR: HERR O. – Hajduch 1, LAVKO 5 (2), TILINGER 7 (4), PIEDADE 5, Mendy, Pelczéder 1. Csere: Sipeki (kapus), BANDELIER 5, Djordjievszka 1, Kazai 2. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 9. p.: 6–3. 19. p.: 9–9. 23. p.:10–12. 40. p.: 19–18. 48.p.: 23–21 54.p.: 27–24.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 7/6