Ez Debrecen! Megtelt a DVSC-ért a Főnix Csarnok!

| 2016. 09. 28. | 21:18:00
Több mint ötezer néző előtt fogadta a Győrt a Loki.

Emberemlékezet óta nem voltak annyi a DVSC női kézilabdacsapatának mérkőzésén, mint szerdán este, amikor a BL-döntős Győrt látta vendégül a piros-fehér gárda. A nézőrekord annak tudható be, hogy a nagy érdeklődésre való tekintettel a Főnix Csarnok adott otthont a bajnoki összecsapásnak.

Az impozáns debreceni aréna népes közönségének nagy örömére a Loki remekül tartotta magát a találkozó első felében. Ha támadásban nem is, védekezésben egészen kiválót nyújtott a debreceni gárda, amely sokáig tartotta a lépést a bajnokkal. A félidő második felében kezdett hízni a vendégek előnye, amikor áttörhetetlen falat húztak a debreceniek elé, akiknek eladott labdáikból rendre gyors és „könnyű” gólokat lőttek.

A félidőben mínusz hatnál vérmes reményei már nem lehettek a nagyérdeműnek, de bíztunk egy látványos, hazai gólokban is bővelkedő folytatásban.

Sajnos a győriek nem tették meg azt a szívességet, hogy debreceniek visszakapaszkodjanak, minél nagyobb lett az előnyük, annál nagyobb elánnal kézilabdáztak. Erre mondják: vérprofizmus!

A 43. percben már tízgólos különbséget jegyezhettünk fel (12-22), ami benne volt a pakliban, csak az okozott bosszúságot, hogy a piros-fehérek tömték eladott labdákkal a riválist. A meccs utolsó szakaszában még láttunk néhány szép gólváltást, s végül tízgólos Győr-győzelem kerül a jegyzőkönyvbe. Abszolút papírforma!

A találkozó mindenesetre bebizonyította, hogy Debrecen van igény a női kézilabdára, még főnixes „méretben” is!

Női kézilabda NB I.:
DVSC-Győr 18-28 (8-14)
Debrecen, Főnix Csarnok 5500 néző. Vezette: Bacs, Bóna
DVSC-TVP:
LAJTOS  – Varsányi 1, PUNYKO 4, Garbuz, B. Klikovac 1, JEZSIKAVA 7, Kelemen 1. Csere: HORVÁTH-PÁSZTOR (kapus), Marincsák, SISKA 4 (4), Deszpotovics, Sirián, Tóth M., Csáki. Edző: Tone Tiselj
GYŐR : KISS ÉVA  – Bódi 1, H. LÖKE 4, Broch 1, AMORIM 4, Groot 3, KORSÓS 1. Csere: Grimsbö (kapus), N. MÖRK 7 (3), Puhalák 1, Orbán A., Tóth G. 3 (1), Hársfalvi, KNEDLIKOVA 3. Edző: Ambros Martin
Az eredmény alakulása. 11. perc: 3–3. 17. p.: 4–6. 27. p.: 6–12. 36. p.:9–16. 43. p.: 12–22. 56.p.: 15-25
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/4

Tone Tiselj: – Lenyűgözött a hangulat, itt vannak talán az ország legjobb szurkolói. Harcias, jó mérkőzést játszottunk, melyen szépen helyt tudott állni a csapatom. Támadásban voltak hibáink a mérkőzés vége felé, melyet igyekszünk javítani a jövőben.
Ambros Martin: – Nagyot harcolva nyertünk ma meg egy nehéz mérkőzést, melyen mind a két csapat jól védekezett, és a kiváló debreceni hangulat sem segítette a munkánkat, de jó érzés volt ilyen szurkolótáborok előtt játszani.