Nagy skalpot tudhatnak magukénak a debreceniek

| 2021. 12. 28. | 21:06:00
Hetényi parádés védései után büntetőkkel győzött a DEAC.

Rapszodikusabban aligha kezdődhetett volna a MAC–DEAC jégkorongmérkőzés december 28-án este: a bajnoki 2. percében büntetőhöz jutott a fővárosi csapat, melyet az egykori debreceni kedvenc Izacky végzett el, gól azonban nem született belőle. A 10. perc viszont meghozta a vezetést, némi meglepetésre a cívisvárosiaknak – nem volt benne a játékukban. Eladta a korongot a saját harmadában a MAC, Novotny pedig büntetett, 0–1. Majd 2 perc 40 másodperccel az első harmad vége előtt sakk-mattig játszott Dalecky és Spirko egy helyzetet, de találat végül nem született az akcióból, egygólos vendég előnnyel mentek szünetre a csapatok.

A második harmad 8. percében Hetényi bemutatta a meccs védését Csollák lövésénél, nem mellesleg az említett hárítás a debreceni kapus 5. bravúrja volt az összecsapáson. Ez a 20 perc pedig inkább szólt a cerberusokról, mintsem a mezőnyjátékosokról. A helyzetekhez leginkább védések társultak, a gólcsendet Novotny törte meg, aki Turcotte kapu mögül visszalőtt pakkját tudta belőni a 37. percben, 0–2. Ezzel az állással is fordultak az utolsó játékrészre a mérkőző felek.

Az utolsó játékrész hasonlóképpen alakult, mint az első kettő: megvoltak a helyzetek, megvoltak a kapusbravúrok, a gólok száma azonban kettő lett. A MAC 73 másodperccel a mérkőzés vége előtt tudott szépíteni, 1 másodperccel a befejező dudaszó előtt pedig ki is egyenlítettek – csakhogy a meccs elején érezhető rapszodikus érzés itt is meglegyen az emberben és keretbe foglalja a találkozót.

2–2-es eredmény után következhetett a hosszabbítás., melyben óriási csata folyt, gól viszont nem született, a döntés így pedig a szétlövésre maradt.

A büntetőpárbajt Hetényi parádés védesei után 2–1-re behúzták a cívisvárosiak.