Győzelem Brassóban! A Debrecennél a pályaelőny az elődöntőben!

| 2021. 03. 16. | 20:51:00
A DEAC szerdán ismét pályára lép, és vasárnap akár le is zárhatja a párharcot.

Az alapszakaszt toronymagasan megnyerő, ám a nyolcadik Vasas ellen kis híján elvérző Brassó otthonában kezdte meg elődöntős menetelését a DEAC csapata a jégkorong Erste Ligában. Bár az alapszakaszban mind a négy találkozót az erdélyiek nyerték, ezúttal jó esély mutatkozott arra, hogy végre debreceni babér terem, hiszen a Vasas hét összecsapáson alaposan kifárasztotta a Farkasokat, míg a hajdúságiak ötmeccses párharcban gyűrték le az Újpestet, aminek köszönhetően egy hetet pihenhettek.

Nos, a várakozásainknak megfelelően alakult a csata. A Brassón jól látszott a fáradtság minden jele, messze nem volt olyan éles a társaság, mint az alapszakasz találkozóin. A DEAC rögtön az első emberelőnyét gólra váltotta: Izacky és Hári szolgálta ki Bertát, aki feltette a i-re a pontot az első harmad derekán (0-1). Addig meglehetősen visszafogott hokit láttunk, a kapusoknak sem akadt túl sok dolguk, inkább kivárásra játszottak a fiúk. A debreceni gól nagyobb erőbedobásra késztette a hazaiakat, de egy szép összjáték végén – Dalecky révén – ismét a debreceniek találtak be (0-2).

A második harmadban mindkét társaság fokozta a tempót, a brassóiak enyhe nyomást gyakoroltak, de Hetényi eszén nem tudtak túljárni. A brassói kapuban Tőke is feljavult, és több szép védéssel ebben a harmadban meg tudta őrizni a kapuját a debreceni góltól.

Az utolsó játékrészben még egy perc sem telt el, amikor Hugo Turcotte háromra növelte a debreceni előnyt (0-3). Ez már kényelmes előny a jégkorongban, de láttunk már innen fordítást, nem dőlhettek hátra a debreceniek. Főleg azután, hogy három percen belül a cseh Valchar révén szépített a Brassó (1-3). Ekkor David Musial, a DEAC mestere rögtön időt kért, hogy a fejekbe verje: ez a meccs még nem dőlt el! A fiúk észbe kaptak, előbb kivédekeztek egy emberhátrányt, majd a rafinált Dalecky góljának köszönhetően „helyreállt a rend”, azaz a háromgólos különbség (1-4).  A Brassó erre a már hitét vesztette, és bár mentek előre a fiai becsülettel az utolsó tíz percben, a remekül védő Hetényivel szemben nem volt esélyük.

A DEAC az alapszakaszban elszenvedett négy vereség után a vártánál könnyebben győzte le az erdélyi Farkasokat, ezzel nála a vezetés és a pályaelőny. Szerdán ismét Brassóban találkoznak a felek, majd szombaton és vasárnap Debrecenben.

Karambol a Bartók Béla úton: egy ember roncsba szorult