Debreceni thriller: egyenlített a DEAC!

| 2020. 02. 24. | 22:40:00
Hat másodperccel a vége előtt született a győztes gól, az egyetlen!

A vasárnapi kudarc után egy teljesen más felfogásban játszó debreceni gárdát láthattunk a DEAC-Csíkszereda Erste Liga-negyeddöntő párharcának második mérkőzésén, hétfőn este, amikor olyan izgalmak borzolták az idegeket, mintha a találkozó forgatókönyvét maga Stephen King thrillerkirály írta volna.

A hazaiak ezúttal sokkal harcosabban és taktikusabban jégkorongoztak, mint egy nappal korábban. Az első tíz percben például több lehetőséghez jutottak, mint vasárnap az egész meccs alatt, de nemcsak a támadók, hanem a védők is egészen kiválóan tették a dolgukat, kisegítve egymást.

Ahogy telt-múlt az idő, úgy nőtt a feszültség a debreceni jégcsarnokban. Egy jéghiba miatt a második harmad derekán több mint félórás csúszást okozott, mintha még inkább próbára akarták volna tenni az idegeinket az égiek.

A harmadik harmadban már csak a szívük vitte előre a fiúkat, akik oroszlánként küzdöttek, és ez a legvégén meghozta a hőn áhított sikert. A DEAC 119 percig és 54 másodpercig tartó átka megtört, egy parádés összjáték végén, Izacky és Berta zseniális passzai után Mazzag talált be, mennyei boldogsághoz juttatva a nagyérdeműt. Ekkor már nem volt idő a válaszra, így a DEAC hősiessége győzelmet ért.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása így 1-1, két összecsapás következik Csíkszeredában, csütörtökön és pénteken, majd március 2-án, hétfőn újra Debrecenben találkoznak a csapatok.

David Musial: - Az előző napi vereség után azt mondtam a fiúknak, hogy felejtsünk el mindent, ez egy új nap, új mérkőzés tegyük oda magunkat. Nagyot küzdött mindenki, ezen a találkozón igazi csapatmunkát végeztünk. Hat másodperccel a vége előtt szereztük a győztes találatot, ilyen a sport, ilyen egy ki-ki meccs, remélem, ebből a sikerből erőt tudunk meríteni.

Hozó Levente pályaedző: - Mindenki tudja, aki jégkorongozott, hogy döntetlen állásnál az utolsó másodpercekben kell a legjobban figyelni, mert utána már nincs idő válaszolni a gólra. Mi most elkövettük egy nagy hibát, de nem csüggedünk, mert nálunk a pályaelőny, és két hazai mérkőzés következik. Otthon is nehéz csatákra számítok, mert láthattuk ma is, hogy a Debrecen nagyon fel tudja magát szívni, és ez a győzelem morálisan mindenképpen erősíteni fogja.

Franciás séta Debrecenben – sokat lehet belőle tanulni!
A sport mellett szimbolikusan érintik az irodalmat, a képzőművészetet, a történelmet és természetesen a gasztronómiát is.