Háromgólos vereséget szenvedett a DEAC Gyergyószentmiklóson

| 2020. 01. 14. | 21:12:00
Csütörtökön a Csíkszereda ellen lehet javítani.

A jégkorong Erste Liga alapszakaszának keddi játéknapján a debreceniek 4-1-re kikaptak a Gyergyói Hoki Klubtól. Ugyan Essery és Hári korcsolyát tudott már húzni, Rutherfordot és Bertát továbbra is nélkülznie kell az alapszakasz 4. helyéért hajtó Musial-legénységnek.

A hazaiak már az első percben vezetést szereztek, sőt a 7. percben ismét betaláltak Hetényi kapujába (2-0). A második harmad elején Mazzag révén kapaszkodott a DEAC, ám a hazaiak újfent gólt szereztek, így maradt a kétgólos különbség (3-1). A záró harmad elején ismét a hazaiak találtak be, erre az erneváltan játszó debrecenieknek már nem volt válaszuk, így a vége 4-1 lett. Csütörtökön a listavezető Csíkszereda otthonában lép pályára a DEAC.

Amennyiben szerdán a Brassó nyer Dunaújvárosban, a DEAC a Sport Club elleni eredménytől függetlenül 4. helyen végez; ellenkező esetben győzni kell Csíkszeredán.