Két és fél óra körömrágás után, büntetőkkel nyert a Debrecen!

2019.11.22. 21:53

Molnár Dávid parádés büntetőgólja plusz egy pontot ért a DEAC-nak (Fotó: Cívishír)

A DEAC 3-1-es előny adott el a végén.

Jól sejtettük, hogy nem mindennapi izgalmakat hoz a Gyergyószentmiklós debreceni vendégjátéka az Erste Liga pénteki játéknapján, mert a DEAC már csak ilyen meccseket vív újabban hazai pályán.

Az 51. percig minden a debreceniek terve szerint alakult, hiszen 3-1-re vezetett a DEAC, ráadásul négyperces emberelőnybe került. Mire ezek a percek lepörögtek, már egyenlő volt az állás! Fölösleges kiállításokkal ugyanis a saját helyzetét tette nehézzé a hazai gárda, és az előnyből hátrány lett. A gyergyóiak köszönték szépen a lehetőséget, és két akcióból kiegyenlítettek. A debreceniek ezzel szemben pocsékul gazdálkodtak az előnyös helyzetekkel.

A három-három elleni ötperces ráadás nem hozott gólt, a szétlövés pedig a tizenegyik párban dőlt el. Molnár Dávid Pazar góljára az NHL-t is megjárt Vorobjev nem tudott válaszolni, így a plusz pont a hajdúságiak neve mellé kerül a tabellán.

DEAC-Gyergyói HK (romániai) 4-3 (2-1, 0-0, 1-2, 1-0) – szétlövéssel
Debrecen, 600 néző. Vezette: Mokrai, Herczeg, Kormos, Juhász.
DEAC: Hetényi Z.
Filbrandt, Ph. Kiss – Léránt (1), Mestyán – Markov, Sándor, HÁRI N. 1, Essrey, Kulesov – Izacky (2), Novotny 1, MAZZAG 1 (1) – Kozma F., Berta, Molnár D. – Salló B. Edző: David Musial.
Gyergyói HK: Cooke
Góga, RASZULOV (2) – BOBCEK (2), Ferenc Csibi 1 – Nagy Cs. 1, Creanga – Kozma Zs.
M. Rupert, R. Rupert (1), Vorobjev – Elekes Darabont, Valdix 1, Csergő – Benedek, Daradics, Péter Zs. – Barabás. Edző: Malcolm Cameron.

Mesterszemmel

David Musial: A kezünkben volt a meccs, hiszen kilenc perccel a vége 3-1 vezettünk, és négyperces előnyt kaptunk, amivel nem tudtunk élni, mire ostoba kiállításokkal megadtuk az esélyt a Gyergyónak, hogy kiegyenlítsen. Olcsó vigasz, hogy megnyertük a büntetőpárbajt, az elvesztett egy pont miatt most nagyon bosszús vagyok.

Malcolm Cameron: Felemás teljesítményt nyújtottunk. Míg az emberelőnyös helyzeteket remekül használtuk ki, addig öt-öt ellen olcsó gólokat ajándékoztunk a Debrecennek. Mindenesetre az, hogy kétgólos hátrányból a végén egyenlíteni tudtunk, mentális erősségről tanúskodik, a hibáinkat pedig ki kell javítani.