Nagy küzdelem után csak a bosszúság maradt Debrecenben

| 2018. 11. 27. | 00:22:00
Az örömöt és a három pontot a brassóiak magukkal viszik Erdélybe.

Nagyszerű hokimeccset láttunk hétfőn este, amikor az Erste Ligában a DEAC a nagy rivális Brassó együttesét látta vendégül. Két azonos képességű csapat esett egymásnak, szó szerint is. A hatalmas adok-kapokból az indulatokat jobban kezelő erdélyiek kerültek győztesen, de csak hajszálnyi különbséggel. Minden tekintetben, a kapura lövések (40-44) és a gólok (2-3) számában is csak minimális különbség volt a csapatok között.

A debrecenieknél feltűnő volt az egyik meghatározó ember, a cseh DominikNovotny hiánya, aki bokatörés után lábadozik, és még jó ideig nem számíthat rá David Musial edző. Nélküle már sokkal kevésbé hatékony a légiósok sora, ráadásul ezúttal fegyelmezetlenségek is hátráltatták a DEAC-ot, a finn Vuorijärvi és a cseh Izacky is szándékos bottörésért pihent tíz-tíz percet, amit nem bírt el a hajdúsági együttes.

Annyi azonban mindenképpen dicséretes, hogy két 20 éves aluli játékos – Markov és Kozma – is remekül helytállt, és a csapat az utolsó másodpercekig sem adta fel, minden beleadott az egyenlítés érdekében, de ezen a napon az is kevésnek bizonyult.

A fiúkra pénteken újabb meccs vár, a Budapest Hokiklub érkezik a cívisvárosba!

David Musial: - Nagyon nem szeretem a szándékos bottöréseket. Ma két meghatározó játékosok ült emiatt 10-10 percet, ami rá is nyomta a bélyegét a csapat játékára. Annyi örömünk azért jutott mára, hogy a saját nevelésű fiatalok egészen kiválóan játszottak, és a végéig mentünk, akartunk, küzdöttünk.
Greg Lundqvist: Öt az öt ellen szerintem jobbak voltunk, mint a Debrecen. A végén magunknak tettük nehézzé a helyzetet, de szerencsére megúsztuk gól nélkül. Három jó csapat ellen szereztünk kilenc pontot. Soha rosszabb magyarországi kirándulást!