Vasárnap a debreceniek a mennybe mennek, vagy a pokolra jutnak

| 2017. 02. 25. | 23:18:00
A Brassó életben tartotta a reményeit.

Vasárnap itt leszünk, erre akár mérget is vehetnek! - mondta Martin Lacroix, a Brassó edzője szerdán, amikor a Debreceni Hoki Klub 3-2-egy vezetésre tett szert az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban a jégkorong MOL Liga negyeddöntőjében.

A kanadai tréner jóslata bejött: a brassói gárda életben tartotta reményeit, azaz kiharcolta a hetedik, mindent eldöntő mérkőzést. Ezt vasárnap rendezik a cívisvárosban.

Telt ház előtt léptek pályára péntek este a csapatok a brassói arénában, ahol rendkívül szoros és izgalmas csatát vívtak a felek. A hazai győzelem csak egy üres kapus góllal vált biztossá az utolsó percben, így az egyik fél négy győzelméig tartó párharc állása: 3-3.

A párharc vasárnap este Debrecenben dől el, miután a DHK előrébb végzett az alapszakaszban. Vasárnap este (18.30) történelmi összecsapás vár a hajdúsági csapatra.