Tartják remek formájukat a debreceni kézisek

deac.hu | 2024. 09. 29. | 09:47:01
A DEAC még nem veszített pontot a bajnokságban.
Pethő Ákosék (j.) újabb győzelmet arattak (Fotó: deac.hu)

Negyedik bajnoki mérkőzését is megnyerte a A DEAC férfi kézilabdacsapata az NB I/B-ben. A debreceniek szeptember 28-án, szombaton a Balatonfüred KA U21 gérdáját fogadták, és végül 26-21-re nyertek.

A meccs elején támadásban több hiba is becsúszott a hazaiaknál, de a védekezés szerencsére jól működött, elég csak Kerezsi Ádám parádés blokkjára vagy Hermann Ákos védéseire gondolni. A hetedik percben Illés Tamás elrontott egy hetest, de a kipattanóból már betalált, ezzel pedig 3-2-re módosult az eredmény. Kovács Bence 18. percben szerzett góljával először vezetett a DEAC hárommal (10-7), ám az ellenfél hamar felzárkózott egyre. A szünet előtti periódus a debrecenieknek sikerült jobban, Hermann hárításaival, valamint a két átlövő, Kurucz és Kovács löketeivel végre tetemes előnyre tett szert Mándi Norbert együttese, így a folytatásnak hatgólos fórral vághattak neki az egyetemisták (16-10).

A második játékrészben a feszes védekezéssel sok problémát okoztak vetélytársuknak a hazaiak, ám támadásban megint akadozott kicsit a gépezet. Mindenki fellélegezett, amikor Kiss Roland megszakította a közel nyolc percig tartó gólcsendet (20-15). A DEAC magabiztosan őrizte az előnyét, amely aztán a hajrában háromra csökkent, de a győzelem nem forgott veszélyben.

A 26-21-es diadalnak köszönhetően a debreceniek továbbra is hibátlanok a másodosztályban. Jövő héten a Csömör otthonában lehet folytatni a remek szereplést.

NB I/B 4. forduló:
DEAC-Balatonfüred KA U21 26-21 (16-10)
DESOK, vezette: Garai Balázs Róbert, Varasdi Levente Zsolt.
DEAC: Hermann, Boros – Kovács B. 4, Bakó, Kiss R. 8, Kurucz 7, Csabai 1, Fülöp, Radvánszki 2, Illés 2, Szolnoki, Kiss A., Pethő 1, Kerezsi, Tóth M. 1, Portik-Dobos. Vezetőedző: Mándi Norbert.

Újabb intézkedések lépnek életbe a gyermekes családok támogatására
A katások és az átalányadót választó vállalkozók is könnyebben juthatnak hitelhez.
Nem volt ötös. Tovább tart a lottóőrület
A négyesek csaknem 2,5 milliót értek.
Új bölcsődét építenek Hajdúszováton
Sok a gyerek, szükséges a fejlesztés.
Előbb felfüggesztették, most eredménytelenség miatt csúszik egy debreceni beruházás
Öt évvel ezelőtt jelentették be a Rakovszky utcai közlekedési projektet.
Tasó Béla végül elhárította, hogy megszavazhassanak a számára 2,8 millió forintot
Vagyonkezelési jogokról is döntöttek az utolsó nyíradonyi testületi ülésen.
Debreceni önkormányzat: nem vonnak el forrást a gazdaság fejlődését elősegítő projektektől