Hogyan és mit érdemes sterilizálni, ha kisbaba van a családban?

Ha kisbaba van a családban, joggal merül fel a kérdés, hogy sterilizáljunk, vagy elég csak mosogatni? Mindenki eldöntheti maga, de az tény, hogy a legkisebbeknek még nagyon érzékeny a szervezetük, nem elég fejlett az immunrendszerük, így sokkal könnyebben megtalálják őket a különböző baktériumok és vírusok.
A picik bőre is sokkal érzékenyebb, így az sem árt, ha csírátlanítjuk a ruháikat, illetve azokat a textileket is, melyekkel érintkeznek. Ehhez célszerű külön mosni a kis ruhákat, kímélő mosószert és természetes öblítőt használni. A szárítógép, illetve a vasalás is sokat tehet annak érdekében, hogy megkíméljük gyermekeinket a fertőzésektől és az irritációtól.
A Zsumi Gyerekjáték és Bababolt sterilizáló készüléket is forgalmaz, melynek segítségével távol tarthatjuk a kórokozókat csemeténktől. Mire használhatunk egy ilyen szerkezetet? Ennek jártunk utána!
Mire jó a sterilizáló készülék?
Egy ilyen sterilizáló készülék a háztartásokban előforduló baktériumok 99,9%-át képes elpusztítani. Működése sokkal gyorsabb, mintha egyesével kifőznénk a használati tárgyakat, ráadásul nagyon egyszerű is.
Nemcsak a cumikat és cumisüvegeket szükséges sterilizálni, hanem minden eszközt, amit az anyatej lefejéséhez használunk. Tiszta gőz segítségével, természetesen úton, vegyi anyagoktól mentesen csírátlaníthatjuk azokat a tárgyakat, amelyeket a kisbabánk használ, vagy a közelükben mi használjuk.
A rágókáit, a játékait is érdemes fertőtleníteni, hiszen ezeket a kicsi mind a szájába veszi, és érzékeny szervezete nem biztos, hogy jól tűri. Ha már van fogkeféje, azt is mindenképpen tegyük bele a készülékbe időnként. Ezzel a nagyon kíméletes módszerrel megelőzhetünk több megbetegedést is.
Fertőtlenítés magas fokon
Bababarát fertőtlenítő folyadékkal is csírátlaníthatók a játékok. Ahogy nőnek, egyre több lesz ezekből, és egyre időigényesebb lesz a tisztításuk is. A folyadékot csak rá kell permetezni, majd száradni hagyni, aztán nem kell lemosni sem, nyugodtan használhatja a kicsi a játékait.
Arra azért nem árt figyelni, hogy milyen tárgyakat fertőtlenítünk, azok milyen anyagból készültek, valamint tűrik-e a fertőtlenítést. A csírátlanítást minden esetben meg kell előznie egy alapos tisztításnak is, nem szabad, hogy ételmaradék, vagy bármilyen szennyeződés legyen az eszközökben.
Hogyan működik a sterilizáló készülék?
Többféle sterilizáló készülék van forgalomban, válasszuk ki azt, amelyik számunkra a legideálisabb. A működési elvük azonos, vizet kell önteni mindegyikbe a megadott helyre, és csak be kell kapcsolni. A szerkezet magától teszi a dolgát.
Az egyik sarkalatos pont a mérete. Ha egyszerre több dolgot szeretnénk elhelyezni benne, akkor érdemes nagyobbat vásárolni. Több kisbaba, esetleg ikrek esetén ez nagyban megkönnyítheti a dolgunkat.
Használatuk kényelmes és egyszerű, működésük hatékony, a legjobb módja az otthoni sterilizálásnak egy ilyen készülék. Legyen meg a konyhapulton a fix helye, és indulhat is a fertőtlenítés!




