Évet értékelt Czeglédi Gyula, Hajdúszoboszló polgármestere
Egészség
– Megújult városunkban a Járóbeteg Ellátó Centrum, de ezt szeretnénk még inkább fejleszteni, hogy ne a debreceni OTI-ba járjanak be a hajdúszoboszlói állampolgárok, ha szükségük van orvosi ellátásra – kezdte évértékelőjét a Hajdúszoboszló TV-nek a városvezető. Azzal folytatta, hogy a város önkormányzata mindent megtett az emberek egészségének védelme érdekében a koronavírus ideje alatt is 2021-ben: létrehoztak mintavételi pontokat, segítik a háziorvosok munkáját, védőeszközökkel szerelték fel az önkormányzati tulajdonban lévő intézményeket.
Turizmus
– A turizmusban, és ebből kifolyólag a munkalehetőségek kapcsán lett szűkösebb a terünk a koronavírus miatt, igaz kaptunk segítséget a kormánytól, és nyár végére már meg is közelítettük a 2019-es, mindenkori legnagyobb turistaforgalmat a városban, de így is akadtak nehézségeink – mondta Czeglédi Gyula. Hozzátette, hogy nyáron a vendégéjszakákat Hajdúszoboszlón töltők kétharmada 2020-ig külföldi volt, az idén viszont 80 százalékuk már magyar volt, és így is közel jártak a 2019-es látogatottsági csúcshoz.
Jól dolgoztunk, amit lehetett, azt kihoztuk ebből az évből
– mondta boldogan Czeglédi Gyula.
A turizmus kapcsán végül arról beszélt, hogy bejöttek azok a számításai, hogy akár a fürdő, akár az új tervek kapcsán mert nagyot álmodni.
Sport és kultúra
A sportkultúra menedzselése egy ideje már jelen van Hajdúszoboszló életében: labdarúgás, boksz, kézilabda, tenisz. – Szeretnénk a sportban azokat a lehetőséget a jövőben is kínálni a környékbelieknek, főleg a gyerekeknek, amit már elkezdtünk az idén, vagy még hamarabb. Együttműködésünk van a labdarúgás terén a DVSC Labdarúgó Akadémiával, a teniszben Bondár Anna élete első főtáblás Grand Slam-tornájára készül, a bokszban válogatott közeli sportolóink vannak, a kézilabda pedig szintén fejlődhet a jövőben – összegezte a polgármester.
A kultúra területéről azt mondta, hogy szép és eredményes munka zajlik, de számos dolog szóba jöhet még a jövő évet illetően. Czeglédi Gyula ugyanis bevonná a kulturális életbe a környékbeli falvak közösségeit is.
Nem csak a ”Nagytestvérhez”, Debrecenhez kell közelebb kerülnünk, hanem nekünk is ”Nagytestvérré” kell válnunk a környékünkön lévő kisebb települések számára
– mondta.
A jelen és a jövő
A polgármester azzal folytatta, hogy ez az esztendő a tervek és a pályázatok éve volt Hajdúszoboszlón, de több beruházás is elkezdődött, gondolt itt leginkább a járdák felújítására, a belvíz elvezetésére, és a közvilágítás korszerűsítésére. – Intézményfelújításokról is beszélhetek: óvodák, bölcsődék újultak meg, valamint a hátrányosabb területeken szociális fejlesztések is végbementek – mondta.
A jövőre nézve pedig tereket újítana fel a városvezető, és a tömegsport szélesebb körbe való kiterjesztésére is költene pénzt a város, de a zöld területek növelése is ott van a célok között. – A még nagyobb vonzerőt a Mátyás király sétány, és a Szent István park esztétikai megújulása jelentheti, sőt ez egy új turisztikai vonzerő is lehet – mondta. 10 új élménypont lesz ezeken a területeken, mely az esti korzózást is elősegítheti a város első embere szerint.
Mindezek mellett a 4-es számú főút négysávosítása is terítéken van 2022-re.
– Célunk visszatérni az eredeti, jól megszokott kerékvágásba, de ehhez persze szükség van a vírus nélküli életre. Szeretnénk újra elérni a 2019-es – fejezte be gondolatmenetét Hajdúszoboszló polgármestere.